Turizm Haftas’nda Sarayköy dikkat çekti

Denizli’de Turizm Haftası nedeniyle kortej yürüyüşü ve ilçelerin kültür değerlerini tanıttığı statlarda vatandaşlardan en büyük ilgili Sarayköy Belediyesi aldı.

Turizm Haftas’nda Sarayköy dikkat çekti
Bu içerik 711 kez okundu.

       Denizli’de Turizm Haftası, Valilik önünde başladı. Çelenk konulup saygı duruşunda bulunulduktan sonra protokol üyeleri, çok sayıda turizmci ve işletmeci ile öğrenciler Valilik önünden Büyükşehir Belediyesi önüne kadar kortej yürüyüşü yaptı.

Kortej yürüyüşünde vatandaşların ilgisi Sarayköy Belediyesi’ndeydi.  Sarayköy devesiyle ve kültürel kıyafetleri ile vatandaşların ilgisini topladı. Birçok vatandaş telefonları ile kontejde Sarayköy’ü çekti.

Ardından 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda ilçe belediyeleri stant açıp yöresel ürünlerini ve turizme uygun alanlarını tanıttı.  Stantta zengin ürün yelpazesi ile Sarayköy ilgi odağı oldu. Vatandaşların akın akın ziyaret ettiği Sarayköy Belediyesi standında tarımından, termaline ve tarihine kadar tüm kültür envanteri yer aldı. Son olarak meydana çıkan Sarayköy’ün efeleri oynadıkları zeybek oyunu ile vatandaşlardan büyük beğeni aldı.

Etkinliğin sonunda ilçe stantlarını gezen Vali Ahmet Altıparmak, Sarayköy Belediyesi standına geldiğinde Başkan Özbaş, Sarayköy’e ait poşu hediye etti.

İlçeyi en güzel şekilde temsil etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Bugün tüm ilçemiz kendi kültür envanterlerini sergileyip tanıttı. Bizde eksik olmadan fazlasıyla bugün ilçemizi tanıtmaya çalıştık. Tarımımızla, tarihimizle, yemeklerimizle ve diğer kültürel değerlerimizi ekibimiz ile beraber vatandaşlarımıza tek tek anlattık” dedi.

Sarayköy Belediyesi Belediye Başkanı Özbaş Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş Sarayköy Sarayköy haberleri Sarayköy haber Sarayköy Denizli Sarayköy son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4500 KM YOL GELDİ, TEKDEN’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
4500 KM YOL GELDİ, TEKDEN’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Alandız Kestanesi üretime hazır
Alandız Kestanesi üretime hazır