Reklamı Geç
Advert

ÇOCUKLARA SAĞLIĞI BU YOL İLE ANLATACAKLAR

Sarayköy ilçesi Sığma Mahallesinde bulunan Sığma İlkokulu'nda öğretmenlik yapan Arzu Kabul, öğrencilerinin dünya standartlarında eğitim almalarını sağlayacak ve onlara büyük katkıda bulunacak bir projeye imza attı.

ÇOCUKLARA SAĞLIĞI BU YOL İLE ANLATACAKLAR

2020 – 2021 Eğitim Öğretim yılı öncesinde şimdiden öğrencileri için önemli çalışmamalara başlayan Sığma İlkOkulu öğretmenlerinden Arzu Kabul, dünya standartlarında uygulanan bir proje ile öğrencilerinin eğitimlerine katkı sunmaya çalışıyor.

Uluslararası bir E Twiinng Projesi olan Health Literacy With Kids çalışması ile minik öğrencilerin sağlık okuryazarlığı konusunda bilinç kazandırmayı hedefliyor. Avrupa’daki okular için oluşturulmuş bu platformda yer alan öğretmenlerden birisi olan Kabul, özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını dolayısıyla özellikle çocuklara sağlık konusunda önemli bir bilinç kazandırarak yaşam boyu katkı sağlayacak deneyim kazandırmayı hedefliyor.

Arzu Kabul, öğretmen Health Literacy With Kids çalışması ile Yaşam boyu sağlık ve hijyen, beslenme, hareket, stresle baş etmenin yolları, kazalardan korunma ve sağlık hakları gibi bir çok konuda miniklerin anlayabileceği seviyede bir eğitim ile hayata onları hazırlıyor.

sarayköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Zolan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
Başkan Zolan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ H. TEOMAN SANCAR’IN 29 EKİM MESAJI
CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ H. TEOMAN SANCAR’IN 29 EKİM MESAJI