PAÜ’de “Eğitimde Durumsal Liderlik ve Öğretmen Güçlendirme” Konuşuldu

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen Çarşamba seminerlerinin bu haftaki konuğu Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen oldu.

PAÜ’de “Eğitimde Durumsal Liderlik ve Öğretmen Güçlendirme” Konuşuldu

Eğitim Fakültesi Engin Aksel Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Dekan Prof. Dr. Bilge Can, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı ve Doç. Dr. İbrahim Tuncel, Fakülte Sekreteri Mustafa Mızrak, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen, “Eğitimde Durumsal Liderlik ve Öğretmen Güçlendirme” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Liderliğin tanımı, liderler ile yöneticiler arasındaki farklar, öğretmeni güçlendirmenin bilişsel boyutta ele alınması gibi konulara değinen Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen, öğretmenlerin kendini güçlü hissetmeleri için dört algıya sahip olması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Tanrıöğen, “Liderlerin anlam, özgür irade, kişisel yeterlilik ve etki boyutlarında öğretmenleri güçlendirmesi onların kendilerini güçlü hissetmelerine büyük katkı sağlar. Kendilerini güçlü hisseden öğretmenler ise okulun amaçları doğrultusunda daha motive bir şekilde çalışır ve etkili örgütsel bireyler olurlar” dedi.

Seminer sonunda Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can tarafından konuşmacı Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen’e teşekkür belgesi takdim edildi.

PAÜ eğitim öğretmen öğrenci lider irade sarayköy habersarayköy sarayköyhaber saraykoy özgür
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek