PAÜ Öğrencileri Ortaokul Öğrencilerine Z-Kütüphane Kazandırdı

Pamukkale Üniversitesi ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün gerçekleştirdiği işbirliği ile PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Cankurtaran Ortaokuluna Z-Kütüphane kazandırdı.

PAÜ Öğrencileri Ortaokul Öğrencilerine Z-Kütüphane Kazandırdı

Kütüphanenin açılış törenine Denizli Valisi Hasan Karahan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çiftçi, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kasım İnce, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, PAÜ Şehit Ömer Halisdemir Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Atakan Yılmaz, Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Zekeriya Çelik, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Denizli ile Van İpekyolu ilçesi arasında oluşturulan eğitim köprüsü ile Cankurtaran Ortaokulu Z-Kütüphanesinin açılışını Denizli Valisi Hasan Karahan ile törene katılan protokol üyeleri gerçekleştirildi. Açılış töreni öncesi Cankurtaran Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ayten Hançer ve öğrencileri davetlilere mini bir konser verdi.

Konserin artından Denizli Valisi Hasan Karahan ve beraberindeki protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek kütüphaneyi gezdi. Denizli Valisi Hasan Karahan yaptığı konuşmada “Cankurtaran Ortaokuluna geleceğin öğretmen adayı olan Pamukkale Üniversitesi öğrencileri tarafından Toplum Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında kazandırılan Z-Kütüphanenin tamiri, bakımı, boya-badanası, iç tasarım ve kitap temini üniversite öğrencileri tarafından gerçekleştirildi.

Geleceğin öğretmenleri olacak öğrencilere bu etkinlik meslek hayatlarına atıldıklarında önemli bir tecrübe olarak kendilerine geriye dönecek. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Oluşturulan kütüphane yıllarca geleceğin valilerine, il milli eğitim müdürlerine, üniversite hocalarına hizmet verecek olan güzel bir mekân oldu.” dedi.

 

Pamukkale Üniversitesi Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Süreci en az zararla yöneten ülkeyiz"
Termal tabletlerle daha güvenli geçiş
Termal tabletlerle daha güvenli geçiş