Reklamı Geç

Minikler Bilime Göz Kırptı

Minikler Bilime Göz Kırptı
Bu içerik 729 kez okundu.

Bugün, Duacılı Ahmet Güdücü Ortaokulunun hazırladığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi. Fuara, Sarayköy İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Sarayköy Halk Eğitim Müdürü Mehmet Akbulut  katıldı.Okunan İstiklal Marşı ve Saygı duruşundan sonra açılış konuşmasını Sarayköy Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan yaptı.

Proje kapsamında toplam 21 proje oluşturuldu. Oluşturulan projelere 10 öğretmen, 2 idareci ve 102 öğrenci katıldı.Yapılan bu projeler 2-3 aylık çalışmalar sonucu ortaya çıktı. Sarayköy İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya oluşturulan projeleri tek tek gezerek çocuklardan projeleriyle ilgili bilgi aldı.Sarayköy İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya ve Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan; Bu projeyi başından beri desteklediklerini, uzun zaman sonra Sarayköy’de böyle bir projenin yer aldığını, en önemlisiyse çocukların kendilerine olan özgüvenlerinin geliştiğini belirtti.

Bu fuarda en çok ilgi gören projeler; Uzaktan kontrol edilebilen tarım aracı,güneş enerjisiyle çalışan akıllı ev,radyo dalgalarıyla dokunmadan müzik oluşturan bir cihaz projeleridir. Fuar bugün ve yarın olmak üzere 2 gün açıktır.

 

 

Sarayköy Kaymakamlığı Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Duacılı Ahmet Güdücü Ortaokulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
51 proje Pamukkale için yarıştı
51 proje Pamukkale için yarıştı