Reklamı Geç

“AYRILIK SEVDAYA DÂHİL” İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

Öğrencilerinin akademik, sosyal ve kişisel yeteneklerinin gelişimine önem veren, öğrenci odaklı öğretim teknikleriyle hayat boyu başarının yolunu açmayı hedefleyen TED Denizli Koleji’nde gerçekleştirilen “Ayrılık Sevdaya Dâhil” şiir dinletisi izleyenleri büyüledi.

“AYRILIK SEVDAYA DÂHİL” İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

Türk Eğitim Derneği’nin Denizli’deki okulu TED Denizli Koleji Kampüsü Konferans Salonu’nda öğrenciler tarafından düzenlenen “Ayrılık Sevdaya Dâhil” şiir dinletisi çok sayıda şiir sever öğretmen, öğrenci ve veliyi içsel bir yolculuğa çıkardı.

9 ve 10. sınıf öğrencileri dinletide Cemal Süreya’dan Nazım Hikmet’e, Mevlana’dan Ümit Yaşar Oğuzcan’a, Attila İlhan’dan Edip Cansever’e kadar pek çok şairin ayrılık ve sevda üstüne şiirlerini seslendirdiler. Öğretmen ve öğrencilerin söyledikleri ezgilerin eşlik ettiği etkinlikte TED Denizli Koleji müzik grubu canlı performansları ve duyguların dans ile anlatımını lirik dans gösterisi ile sunan öğrenciler dinleyicilere keyifli dakikalar yaşattı

. “Şiir ruhun şarkısıdır… Eşsizdir şiir, güçlüdür. Sonsuzluktan gelir, sonsuzluğa gider, yürüdüğü yolun bitimi yoktur… Herkesten farklıdır dili ama herkes anlar söylediğini… Gülden, karanfilden de güzel kokar özgürlük gibi… Boyun eğmez, boyun eğdirir, engel tanımaz, yıkar, ezer geçer… Ölümsüzdür, aşktır, sevdadır, kara sevdadır… Şiir kendi kendini anlatır, bir başkası anlatamaz. Ne mutlu şiir yazan, şiir okuyan, şiir sevene! Ötesi yok!” dizeleri ile sona eren gecede öğrencilerin gösterdiği başarılı performans izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

TED Denizli Koleji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Osman Zolan’dan Kurban Bayramı mesajı
Başkan Osman Zolan’dan Kurban Bayramı mesajı
DEPREM BÖLGESİNE 500 BİN TL GÖNDERİLDİ
DEPREM BÖLGESİNE 500 BİN TL GÖNDERİLDİ