Reklamı Geç

Mesleki ve Teknik Eğitimde Güçlü Yarınlar

İlimizde Mesleki ve Teknik Eğitimde Güçlü Yarınlar İçin 2023 Vizyonunun değerlendirilmesi, mesleki eğitimin tanıtımı, yönlendirilmesi ve rehberlik çalışmaları toplantısı yapıldı.

Mesleki ve Teknik Eğitimde Güçlü Yarınlar
Bu içerik 168 kez okundu.

Merkezefendi Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Mesleki Eğitim Şube Müdürü Ramazan Kayayurt ve mesleki eğitim veren okul/kurum müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmada “Bakanlığımızca 2023 vizyonu ile ilgili olarak uygulama yönetmeliği hazırlanmaktadır. Yönetmelik doğrultusunda çalışmalarımızı hızlandıracağız. Bakanlığımız mesleki eğitim alanında birçok yeniliğe imza atıyor. Bakanlığımızca “Mesleki Eğitimin Görünümü” raporu hazırlanarak, ülkemizdeki mesleki eğitimin haritası çıkarıldı.

En öncelikli çalışmalarımızdan birisi meslek liselerimize öğrenci yönlendirme olacaktır. Sivil toplum kuruluşlarımızla, yerel yöneticilerimizle, hayırseverlerimizle işbirliği içerisinde çalışacağız. Toplumdan her kesime ulaşabilirsek öğrencilerimizin severek meslek liselerine gelmelerini sağlayabiliriz. Severek ve inanarak yapılan bir işte başarısızlığa yer yoktur.

Meslek lisesi öğrencilerimizde de değerler eğitimi üzerinde önemle duruyoruz.

Sevgiyi, saygıyı, örnek hayatı, vatan sevgisini en iyi şekilde gençlerimize aşılarsak geleceğimiz parlayan bir güç olacaktır. “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor” projemiz ile mesleki eğitimde okula devamsızlığı en aza indirmeyi hedefliyoruz ve bunun üzerinde de önemle duruyoruz.

ARGE birimiyle uygulamaya koyduğumuz diğer bir projede “Meslek Liselerimiz Markalaşıyor” Projesi; amacımız marka bilinci yaratma ve marka oluşturmaktır. Okullarımızda en kısa zamanda çalışmalarımız başlayacak ve projemizden güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum” dedi.

Denizli İl Milli Eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
POLİS VARSA ‘HUZUR’ VAR
POLİS VARSA ‘HUZUR’ VAR
Nisan Ayı Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı
Nisan Ayı Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı