SARAYKÖYLÜ ÇİFTÇİLERE ÖNEMLİ EĞİTİM

Sarayköy Toros Gübre çiftçilere yönelik eğitim programı Düzenlendi.

SARAYKÖYLÜ ÇİFTÇİLERE ÖNEMLİ EĞİTİM

Toros Tarım’ın 2018 yılında başlattığı çalışma programı kapsamında Sarayköy’e gelen Toros Tarım Çiftçi Eğitim Otobüsü’nde çiftçilere, Toros

Tarım Teknik Birim Ziraat MühendisleriÜmit Bülent Sarıkaya, Ayhan Coşkun, tarafından bilgilendirme eğitimi verildi.

Eğitim Otobüsünde çiftçilere doğru ve dengeli gübreleme bilgileri ve sürdürülebilir tarım adına temel bilgilendirmeler sinevizyon eşliğinde anlatıldı.

Toros Tarım Çiftçi Eğitim Otobüsünde çiftçilere verilen eğitimde fazla gübre kullanımından kaçınılması ve ürün planlamasının önemine değinen ziraat mühendisleri tarafından çiftçilere gerekli bilgiler sunuldu. Eğitim programında doğru ve dengeli gübreleme, toprak sağlığı ve toprak tahlilleri konusunda çiftçiler bilgilendirildi.

Teknik donanımlı Toros Tarım otobüsü içerisinde sinevizyon eşliğinde eğitim veren ziraat mühendisleri, fazla gübre kullanımından kaçınılması ve ürün planlamasının önemine değinerek, çiftçilere gerekli bilgiler sundular.

Sarayköy Toros Gübre yöneticileri, Sarayköy çiftçisinin eğitime gösterdikleri yoğun ilgiye teşekkür ederek, çiftçilere bereketli bir sezon geçirmeleri dileklerinde bulundular.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
ÇALIŞMA ALANLARINDA AZAMİ TEDBİR DÜZEYİNE DEVAM ETMELİYİZ
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek
PAÜ’lü Öğrencilerden Koronavirüs ile Mücadeleye Anlamlı Destek