SARAYKÖYLÜ ÖĞRETMENİ EMEKLİLİK DE TUTKUSUNDA VAZGEÇİREMEDİ

Sarayköylü öğretmen emeklide olsa tutkusundan vazgeçmedi.

SARAYKÖYLÜ ÖĞRETMENİ EMEKLİLİK DE TUTKUSUNDA VAZGEÇİREMEDİ

Aslen Güneyli olan ama Sarayköy’de ikamet eden 73 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası Nazmi Poslu, emekli oldu fakat tutkusunu bırakmadı. Endüstri Meslek Lisesinde Mobilya öğretmenliği yapan Poslu, uzun yıllar öğrenciler yetiştirdikten sonra mobilyacılığı bırakamayacağını anlayarak bir iş yeri açıyor.

Emekli olduktan sonra Bala Mahallesi İki Bahçe Caddesinde bir iş yeri açarak mobilya ile olan ilişkisini sürdüren poslu. 19 yıldır Sarayköylü vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Çocuklarının Denizli şehir merkezinde aynı işi yaptığını ifade eden Poslu, Sarayköy’ü çok sevdiği için kendisinin burada devam ettiğini ifade etti.  Genelde sipariş üzerine çalışan mobilya kumaşları ile ilgilenen Poslu, “ Bu işin okulda öğretmenliğini yaptım çokta severek yaptım. Emekli olduktan sonra kendimi soyutlamak yerine bugüne kadar bildiklerimi bir iş yeri açarak devam ettirmek istedim. Haliyle öğretmende olduğumuz için öğretme arzusu da dinmedi içimizde. İş yerini açtıktan sonra yine çok sayıda çırağım oldu, onları yetiştirdim” dedi

Kendini mesleğine adayan poslu ömrüm yettiğince bu işi yapmaya devam edeceğim çünkü çok seviyorum. Ömrüm boyunca öğrenmek isteyen herkese de bu işi öğretmeye de devam edeceğim” diyerek mesleğine olan sevgisini dile getirirken bir ömür bu işin içinde kalacağını ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN ZOLAN:
BAŞKAN ZOLAN: "SÖZ VERDİK YAPIYORUZ"
Büyükşehir, Denizli'nin tarihine sahip çıkıyor
Büyükşehir, Denizli'nin tarihine sahip çıkıyor