YÜKSEK FATURAYI GÖREN SARAYKÖYLÜ İMZAYA KOŞTU

Türkiye’nin en büyük jeotermal kaynaklarının bulunduğu yerler arasında olan Sarayköy ilçesinde, jeotermal ısıtma sistemi ile ısınan Sarayköy halkından 30 kişi gelen yüksek faturalar sonrası imza toplayarak bu duruma bir çözüm bulunmasını istedi.

YÜKSEK FATURAYI GÖREN SARAYKÖYLÜ İMZAYA KOŞTU

Bugün Sarayköy’de jeotermal ile ısınan abonelerden 3 kişi bir araya gelerek imza topladı.  İmza kampanyasını yürüten vatandaşlar  800 TL olan faturalar var. Bizler aylık 600-700 TL civarında faturalar ödüyoruz. Esnafı, işçisi, emeklisi, yaşlısı hep birlikte büyük bir sıkıntı ile karşı karşıyayız” dedi.

Sorunlarını jeotermal ısınma sağlayan firmaya aktardıkların dile getiren vatandaşlar aboneler olarak bu fahiş bedelli faturaları ödemeyeceğimizi belirterek, sosyal medyada bir kampanya başlattık, bugün 30 kişi olarak bir araya gelip imza kampanyası gerçekleştirerek sesimizi duyurmayı planladık dedi.

Yürütülen imza kampanyasında bir araya gelen Jeotermal ile ısınan Sarayköylü vatandaşlardan bazıları “Jeotermal sistemde önceden metrekare hesabına göre 150-200 TL arası bir sabit ücret ödüyorduk. Fakat şirket yetkilileri sayaç uygulaması ile daha ucuza ısınabileceğimizi söyleyerek bu uygulamaya geçti. Faturalarımız bir anda 700, 800, 1000 TL aralıklarında gelmeye başladı. Ayrıca firma fatura okuma payı olarak herkesten 7 lira, bakım onarım ücreti olarak da her aboneden yine aylık 70 lira gibi bir rakam alıyor. Bu ücretleri hemen hemen her ay ödemek zorunda kalıyoruz.” Dedi.

Yapılan açıklamalar sonrası katılımcı 30 vatandaş yüklenici firmaya durumlarını ve şikayetlerini iletmek adına imza topladılar. Toplantıyı sosyal medyadan ayarladıklarını dile getiren vatandaş daha çok katılım  olmasını bekliyorduk fakat  sadece 30 kişi geldi dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İHRACATTA TOPARLANMA  EĞİLİMİ SÜRÜYOR
İHRACATTA TOPARLANMA EĞİLİMİ SÜRÜYOR
Büyükşehir DESKİ'den Sürdürülebilir Şehirler Projesi
Büyükşehir DESKİ'den Sürdürülebilir Şehirler Projesi