Güney Belediye Başkanı 5 Ay Başkanlık Yapamayacak!

Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan hakkında açılan davada son karar verildi. Yüksek mahkeme, Ayhan’ın 5 ay hak mahrumiyeti cezasını onadı.

Güney Belediye Başkanı 5 Ay Başkanlık Yapamayacak!

Denizli Güney Belediyesi’nde tekniker olarak çalışan Raif İ., 2017’de haksız yere işten uzaklaştırıldığı gerekçesiyle idare mahkemesine başvurdu. Denizli İdare Mahkemesi çalışanın başvurusunu haklı bularak göreve iadesini istedi. Başkan Halil Ayhan, çalışanın işe dönmemesi için mecliste karar aldırdı. Bunun üzerine Halil Ayhan’a ‘Görevi Kötüye Kullanma’ suçunu işlediği için dava açıldı.

Yerel mahkeme Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan’a 1 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme bu cezayı önce 10 aya düşürdü ve daha sonra 6 bin para cezasına çevirdi. Cezayı yeterli bulmayan Raif İ.’nin üst mahkemeye başvurmasının ardından Halil Ayhan’a 150 gün hak ve yetki kısıtlaması yönünde karar verildi.

CEZASI ONANDI

Temyiz yoluna giden Başkan Halil Güney için Yargıtay’dan kesin karar çıktı. Yargıtay, Ayhan’a verilen hak mahrumiyeti cezasını onadı. İçişleri Bakanlığı tarafından konuyla ilgili olarak Denizli Valiliğine gönderilen 5 ay hak mahrumiyeti cezası, valilik tarafından Güney Kaymakamlığına gönderildi. Ayhan, 5 ay boyunca başkanlık yapamayacak. Boşalan koltuk için meclis tarafından Başkan Vekili seçilecek.

Denizli Güney Belediyesi Halil Ayhan Cezası onandı Yargıtay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tedavileri Tamamlanan Deniz Kaplumbağaları Deniz ile Buluşturuldu!
Tedavileri Tamamlanan Deniz Kaplumbağaları Deniz ile Buluşturuldu!
Denizli'de ceviz hasadı başladı!
Denizli'de ceviz hasadı başladı!