Altın madalyalı Şeydanur Denizli’ye, evine geri döndü

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda Goalball Milli Takımıyla altın madalya kazanan milli sporcu Şeydanur Kaplan, Denizli’ye yuvasına geri döndü.

Altın madalyalı Şeydanur Denizli’ye, evine geri döndü

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda Goalball Milli Takımıyla Altın Madalya kazanan milli sporcu Şeydanur Kaplan Denizli otogarında ailesi ve yakınları tarafından başta baba Murat Kaplan olmak üzere büyük bir coşku ile karşılandı. Tebrik ettikleri genç sporcuya Türk Bayrağı açan yakınlarının sevinçleri tüm otogarı sardı.  

Madalyalı bir milli sporcu olmanın farklı ve çok duygu yüklü bir anlam ifade ettiğini söyleyen Kaplan “Hayallerimizi gerçekleştirdik. Çok zor zamanlardan geçtik ama en başından başından beri şampiyonluk aklımızda, dilimizdeydi. Başardık! İyi bir ekip olduk. Buradan bizi destekleyen tüm Türkiye ve Denizli halkına çok teşekkür ederim. O destekler olmasaydı yapamazdık. Çok çalışmıştık, çok desteklendik ve paralimpiklerde şampiyon olduk. Şampiyon olmak mükemmel bir his!’’ 

9-2 yenerek geldi  

Goalball Türkiye Milli Takımında yer alan PAÜ öğrencisi ve Denizli Görme Engelliler Okulu Spor klübünden milli sporcu Şeydanur Kaplan takım arkadaşları ile finalda ABD’yi 9-2 yenerek Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlarda altın madalya kazandı ve yuvasına Denizli'ye geri döndü.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çavuşoğlu'ndan Gaziler Günü Mesajı!
Başkan Çavuşoğlu'ndan Gaziler Günü Mesajı!
Kızılay’dan ayakkabı yardımı!
Kızılay’dan ayakkabı yardımı!