SARAYKÖY'ÜN İLK PROFESYONEL MANTAR ÜRETİM TESİSİ AÇILDI!

SARAYKÖY'ÜN İLK PROFESYONEL MANTAR ÜRETİM TESİSİ AÇILDI!

Sarayköy'ün ilk profesyonel mantar üretim tesisi açıldı. İstiridye mantarı üretilen full otomasyonlu tesiste her ayın belli zamanlarında mantar hasadı yapılıyor.

Tesis sahibi Alican Soylar verdiği röportajda '' Uzun inceleme ve gözlemlemenin ardından Sarayköy'e istiridye mantar üretim tesisi kurma kararı aldık. Denizli'de bulunan ilk tesisimizle beraber ayda toplam 4 ton mantar hasadı yapmaktayız. Bünyemizde 4 kişide istihdam etmektedir. İstiridye mantarı iç piyasada tüketimi hızla artmakta olan bir gıda ürünüdür. Hedefimiz Sarayköyümüze aylık 20 ton mantar üretim kapasitel, ve 20 kişinin istihdam ettiği bir tesis kazandırmaktır'' ifadelerine yer verdi.

Tesis Müdürü Hakan Keser ''Çadırımız 126 mt2 bir alanda kuruludur. Tesisimizin içerisinde 6 koridordan oluşan 4 katlı raflarımız mevcuttur. Kullandığımız klimalar ve diğer ekipmanlar internete bağlı teknolojik cihazlardır. Toptan ve perakende satışlarımız devam etmektedir.'' dedi.

İSTİRİDYE MANTARI FAYDALARI

- Kolesterol seviyesinin dengelenmesine yardımcı olur.
- Enflamasyon (iltihaplanma) ile beraber enfeksiyon ve benzeri pek çok duruma karşı koruyucudur.
- Serbest radikallerle savaşan ve hücrelere karşı zarar veren bakteri ve benzeri unsurlara karşı antioksidan etkisi bulunur.
- Kanserli hücrelerin büyümesini engeller.
- Beyin sağlığını güçlendirir.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!