Reklamı Geç
script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-9506100484003570" crossorigin="anonymous">

Dünya Engelliler Günü, özel etkinliklerle kutlandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen programda sahne alan engelliler, izleyenlerden büyük alkış topladı.

Dünya Engelliler Günü, özel etkinliklerle kutlandı

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında çeşitli programlar düzenledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi'nin Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk koyması ile başlayan programda saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Burada engelliler adına bir basın açıklaması yapan Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör,  "Bugün dünya nüfusunun %16’sını temsil eden 3 milyardan fazla insan özel gereksinimlidir. Bizler meclis olarak özel gereksinimli kişilerin sorunlarının anlaşılmasını teşvik etmeyi ve özel gereksinimli kişilerin onuru, hakları ve refahı için desteği harekete geçirmeyi hedefliyoruz "dedi. Basın açıklamasının ardından "Engelsiz bir dünya" sloganı ile güvercin uçurtma etkinliği yapıldı. Katılımcılar çok sayıda güvercini gökyüzüne bıraktı. Daha sonra Denizli Valiliği önünden 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'na kadar Denizli Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde bir kortej düzenlendi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile birlikte engellilere yönelik eğitim veren okul öğrencileri, sivil toplum kuruluşları ile vosvos ve ofroad gönüllüleri araçlarıyla yürüyüşe eşlik etti.

 

"Önemli olan düşüncelerdeki engeli kaldırmak"

 

Renkli görüntülere sahne olan kortejin ardından ise 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda özel okul öğrencileri ve sivil toplum kuruluşlarının performanslarını sergilediği bir etkinlik gerçekleştirildi. Buradaki program öncesi bir konuşma gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geriye dönüp bakıldığında engelli bireylerin önündeki birçok engelin kaldırarak bugünlere ulaştıklarını söyledi. "Önemli olan düşüncelerdeki, zihniyetteki engelleri kaldırmaktır"  diyen Başkan Zolan konuşmasına şöyle devam etti; "İnşallah hep beraber tüm engelleri aynı engelsiz gibi yaşamak için gayretlerimiz artarak devam edecek. Sizlerin çok mutlu olmaları için yatırımlarımızı artırarak sürdürüyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak birçok proje gerçekleştirdik. Devletimiz, bakanlıklarımız başta olmak üzere tüm kurumlarımız birçok proje gerçekleştirdi. Allah’ım bu yapılanların üzerine artı koyarak yolumuza devam etmeyi nasip etsin" diye konuştu.

 

script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-9506100484003570" crossorigin="anonymous">
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!