Büyükşehir'den Atatürk’ü Anma Özel Konseri!

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümü dolayısıyla “Atatürk’ü Anma Özel Konseri” düzenledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu, Ulu Önder’in sevdiği şarkıları seslendirdi.

Büyükşehir'den Atatürk’ü Anma Özel Konseri!

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümü dolayısıyla “Atatürk’ü Anma Özel Konseri” düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Koro Şefi Ahmet Nuri Çağdaş yönetimindeki dev kadro Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve türküleri seslendirdi. Koro ve solo eserlere izleyenler de hep bir ağızdan eşlik etti. Büyük beğeni toplayan anma konserinde Büyük Önder’in hayatından kesitler de anlatıldı.

 

Yaşasın Cumhuriyet

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali Değirmenci, Ulu Önder’i anmak ve anlamak için burada olduklarını belirterek, “Aramızdan ayrılalı 85 yıl oldu ama her geçen yıl Ata’mıza olan özlemimiz artıyor. Bir kere daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Mekanı cennet olsun” dedi. 2023’ün özel bir yıl olduğunu belirterek bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yılını kutladıklarını hatırlatan Değirmenci, şöyle konuştu: “Gururluyuz. Türkiye yüzyılı. İnşallah nice yüzyıllar Cumhuriyetimiz yaşayacak. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, bu vatan için fedai can eyleyen tüm aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi şükranla, minnetle anıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet.” Konuşmanın ardından Değirmenci, Koro Şefi Çağdaş’a üzerinde Denizli horozu figürü bulunan kaide verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Babadağ'da Unutulmaya Yüz Tutmuş Gelenekler Canlanıyor
Babadağ'da Unutulmaya Yüz Tutmuş Gelenekler Canlanıyor
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!