Acıpayam kazanacak, Denizli kazanacak

Denizli’de tarım ve hayvancılık destekleriyle örnek olan Büyükşehir Belediyesi, Acıpayamlı çiftçilerin ihtiyacı olan 2 adet tohum eleme makinesi hibe etti. Üreticilerin maliyetlerini düşürerek daha kaliteli ve verimli ürün elde etmelerini sağlayacak destekler vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Zolan, “Desteklerimizle Acıpayam kazanacak, Denizli kazanacak” dedi.

Acıpayam kazanacak, Denizli kazanacak

Kırsalda yaşayan vatandaşları destekleyerek tarımda yüksek ürün veriminin elde edilebilmesi amacıyla sürdürdüğü projelerine devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, Acıpayamlı çiftçilerin maliyetlerini düşürmek ve iş gücünden tasarruf ederek daha karlı yetiştiricilik yapmalarını sağlamak amacıyla 2 adet tohum eleme makinesi hibe etti. Acıpayam ilçesinde 147.000 dekar alan üzerinde üretim yapan 1617 çiftçinin faydalanacağı tohum eleme makinesinin Acıpayam Ziraat Odası’na teslimi yapıldı. Programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, AK Parti Acıpayam İlçe Başkanı İsmail Akyol, çok sayıda çiftçi ve davetliler katıldı. Burada bir süre tohum eleme makinesini inceleyerek çiftçilerle sohbet eden Başkan Zolan, tarım makinelerinin hayırlı olmasını, bol bereketli ürünlerde kullanılmasını diledi.

 

Maliyet düşecek, verim ve kalite artacak

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Acıpayam’ın her geçen gün güzelleştiğini belirterek, “Acıpayam hem şehircilik hem de üretim anlamında birçok güzelliğe kavuşmuş durumda. İnşallah daha da güzele gitmesi için gayret sarf ediyoruz” dedi. Acıpayamlı çiftçilerin ihtiyacı olan 2 adet tohum eleme makinesini Ziraat Odası'na teslim ettiklerini anlatan Başkan Zolan, “Üreticilerimizin maliyetlerini düşürerek daha kaliteli ve verimli ürün elde etmelerini sağlayacak destekler vermeye devam ediyoruz. Desteklerimizle Acıpayam kazanacak, Denizli kazanacak. İnşallah çiftçimiz çalışsın, üretsin ve az maliyetle daha çok ürün elde etsin. Ürünleri hem kaliteli olsun, hem de

kazançları bol olsun. Acıpayam’ımıza, çiftçilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

denizlihaber denizli denizligüncel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Babadağ'da Unutulmaya Yüz Tutmuş Gelenekler Canlanıyor
Babadağ'da Unutulmaya Yüz Tutmuş Gelenekler Canlanıyor
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!