Sarayköy'de harmandalı oynayan devenin ünü dünyaya yayıldı! 5 milyon kişi tarafından izlendi.

Dünyada sahip olunan değerler bakımından ender bulunan ülkelerden biri olan ülkemizde geçmişten günümüze aktarılan değerler belli başlı bölgelerde yaşatılmaya devam ediyor. Değerler bakımından kış aylarında yapılan deve güreşleri Ege, Marmara ve Akdeniz'den gelen develerin katılımıyla her sene deve güreşleri düzenleniyor. Sarayköy'de beslenen develerden biri olan Yakışıklı'nın ünü ülke sınırlarını aştı. Harmandalı oynarken çekilen video paylaşılınca milyonlar tarafından tıklandı.

Sarayköy'de harmandalı oynayan devenin ünü dünyaya yayıldı! 5 milyon kişi tarafından izlendi.

Ülkemizde ve özellikle Ege Bölgesi'nde kış aylarından yapılan deve güreşleri farklı farklı şehirlerden deve besicilerini ve develeri güreş yapılan yerde buluşturuyor. Her sene ve farklı farklı illerden yapılan deve güreşleri meraklılarını sahalarda buluşturmaya devam ediyor. 
Sarayköy'de deve güreşlerine meraklı olan ve güreş devesi besleyen vatandaşlar kış aylarında kızan develeri havut adını verdikleri süs ile donatıp güreş meydanlarında rakipleri ile güreştiriyorlar. Çok eski zamana dayanan deve güreşi kültürü çoğunlukla ülkemizde babadan oğula geçiyor. 
Sarayköy'de uzun yıllardan bu yana deve besleyen kış aylarında beslediği pehlivan develeri güreştiren ve yaz aylarında ise turizm ile uğaraşan Ahmet Akca sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı videosu ile milyonlar tarafından izlendi ve yaklaşık 1 milyon beğeni aldı.Yakışıklı isimli devesi kış ayında kızması nedeniyle ayaklarını yere vururken sahibi video çekti. Arkasına harmandalı müziği ekleyen sahibi sosyal medya hesabına harmandalı oynayan deve olarak yükledi. Kısa süre içerisinde çok sayıda izlenmeye ulaşan video çeşitli haber kanalları tarafından paylaşıldı. 
Ahmet Akca ''Geçtiğimiz sene deve güreşi zamanlarında devemizi hava alması için pazar yerine bağladım. Başında beklediğim sırada ayaklarını yere vurduğunu farkettim. Bende telefonumu çıkararak video kaydı almaya başladım. Deve kızgınlık döneminde olduğu için ve güreşmek istedği için bu hareketi yapmaktaydı. Devemizin ismi Yakışıklı, Yakışıklı'yı bağladıktan sonra evime çıktım ve videoya müzik montajı yaptım. Sabah saatlerinde videoyu sosyal medya hesabıma yükledim ve ardından akşam saatlerinde videoya binlerce beğeni geldiğini gördüm. Videoyu atalı yaklaşık bir sene oldu ve şuana kadar 5 milyon kişi tarafından izlendi, 1 milyona yakın beğeni aldı.'' ifadelerini kullandı.

denizli güncel haber harmandalı oynayan deve saraykoy deve güreşi deve saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI