Advert 3

“Aşı Yapılmasını Destekliyoruz”

Denizli Tabip Odası’ndan koronavirüs aşısına destek açıklaması geldi. Oda Başkanı Prof. Dr. Hakan Erbay, aşılamanın büyük önem taşıdığını söyledi. Erbay, “Aşı yapılmasını destekliyoruz” dedi.

“Aşı Yapılmasını Destekliyoruz”

 

Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesi devam ediyor. Çin’den gelen SinoVAC aşısının uygulandığı Türkiye’de sağlık çalışanlarının ardından şimdi de 85 yaş üstü vatandaşların aşılamaları yapılıyor. Aşı çalışmalarında şimdiye kadar Denizli’de 5 binden fazla sağlık çalışanı aşılandı. Bu kapsamda üçüncü faz denemelerinde gönüllü olan Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hakan Erbay, Türkiye’nin rekor hızda yürüttüğü aşılamaların büyük önem taşıdığını belirtti. Başkan Erbay, Türkiye'de uygulanan Sinovac aşısının ölü aşı olduğunu vurguladı ve “Yan etkisi Türkiye'de görülmedi. 800 bin insanda yapıldı. Umarım sinovac aşısının uzun süreli etkileri de hem hastalıktan koruyucu hem de bulaşı önleyici şeklinde olur.” Değerlendirmesini yaptı.

Sağlıkçıların aşı tarafında durması gerektiğini de belirten Prof. Dr. Hakan Erbay, “Aşı yapılmasını destekliyoruz, aşı olunmasını öneriyoruz. Pamukkale Üniversitesinde 2 bin 500 sağlık çalışanı aşı oldu. Denizli'de 5 binden fazla sağlık çalışanı aşı olmuştur” dedi.

covid19 aşı tabip odası denizli haber sarayköy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TTF'den Büyükşehir spor tesislerine övgü!
TTF'den Büyükşehir spor tesislerine övgü!
SARAYKÖY'ÜN İLK PROFESYONEL MANTAR ÜRETİM TESİSİ AÇILDI!
SARAYKÖY'ÜN İLK PROFESYONEL MANTAR ÜRETİM TESİSİ AÇILDI!