Halk Şairimiz Yunus Emre’yi Anlattılar

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Merkezefendi Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan il geneli kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Halk Şairimiz Yunus Emre’yi Anlattılar

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un makamında gerçekleştirilen ödül törenine dereceye giren öğrenciler ile okul müdürleri katıldı.

 

Anadolu'da Türkçe şiirin öncüsü olan tasavvuf ve halk şairimiz Yunus Emre’nin vefatının 700. Yılında il geneli gerçekleştirilen kompozisyon yarışmasında büyük başarı göstererek dereceye giren öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Resmi ve özel ortaöğretim öğrencilerimiz arasında “Yunus Emre’de Sevgi ve Hoşgörü” konulu kompozisyon yarışmasında öğrencilerimiz Halk Şairimiz Yunus Emre’yi anlattılar. Yarışma komisyonumuz dereceye giren öğrencileri seçmekte çok zorlandılar. Gönderilen kompozisyonların her biri birbirinden güzeldi. Bugün dereceye gideren öğrencilerimize ödüllerini veriyoruz. Yunus Emreler, Aşık Veyseller ve daha nice şairimi bizim kültürel zenginliklerimizdir. Öğrencilerimizi değerlerimizle yetiştirmek için çalışıyoruz. Tarihini iyi öğrenen nesiller gelecekte her zaman ayakta kalır ve başarılı olur” dedi.

 

Müdür Oğuz konuşmasının ardındandan yarışmada birinci olan Pamukkale Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi öğrencisi Ceylin Girgin’i yarım altın, ikinci olan Merkezefendi Denizli Anadolu Lisesi öğrencisi Sinem Yalçın’ı çeyrek altın ve üçüncü olan Yağmur Özdemir’i gram altın ile ödüllendirdi.

saraykoy haber sarayköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ ALİ FUAT ATİK'İN MASKE, FİZİKİ MESAFE ve HİJYEN DENETLEMESİ
VALİ ALİ FUAT ATİK'İN MASKE, FİZİKİ MESAFE ve HİJYEN DENETLEMESİ
Büyükşehir’den kadınlara psikolojik ve hukuksal destek
Büyükşehir’den kadınlara psikolojik ve hukuksal destek