VALİ KARAHAN BAŞMÜFETTİŞ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yeni Valiler Kararnamesi yayımlandı. Kararnameye göre Denizli Valisi Hasan Karahan Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı. Onun yerine Siirt Valisi getirildi.

VALİ KARAHAN BAŞMÜFETTİŞ OLDU

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yeni Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlanacak. Kararnameye göre Denizli’nin de içinde bulunduğu 33 ilin valisi değişti. 17 ilin valisinin Mülkiye Başmüfettişi oldu, 16 ilin valisi de yeni illere atandı. Çok sayıda kaymakam da vali olarak atandı. Siirt Valisi Ali Fuat Atik Denizli’nin yeni Valisi oldu. Denizli Valiliğini yürüten Hasan Karahan Mülkiye Başmüfettişi oldu.

 

YENİ  VALİ  ALİ FUAT ATİK!

Siirt Valisi Ali Fuat Atik Denizli Valisi oldu.

Trabzon Nüfusuna kayıtlı 1975 doğumlu Valimiz Sayın Ali Fuat Atik, ilk ve orta öğrenimini babasının memuriyeti nedeniyle değişik vilayetlerde tamamladıktan sonra lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.

26 Aralık 1999 tarihinde yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 87. dönem Tokat Kaymakam adayı olarak 29 Mayıs 2000 tarihinde göreve başladı. Kırklareli-Pehlivanköy, Edirne-Lalapaşa Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Kaymakam Adaylığı döneminde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Yönetim Bilimi alanında Yüksek Lisans Eğitimi'ni ve Londra Middlesex Üniversitesi'nde Yabancı Dil Eğitimi'ni tamamladı.

3 Kasım 2002 tarihinde başlayan 87. dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlayan Valimiz Sayın Ali Fuat Atik sırasıyla Rize-Derepazarı, Bingöl-Karlıova, Ağrı-Taşlıçay Bolu-Mengen Kaymakamlık görevleri ile Ardahan Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Bartın-Ulus ve Çanakkale-Ezine Kaymakamlık görevini yürütürken, 20.03.2017 tarihinde Erzurum-Karayazı Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığına kayyum olarak atandı. İngilizce bilen, evli ve iki çocuk babası Valimiz Sayın Ali Fuat Atik, 21 Haziran 2017 tarihli ve 2017/301303 sayılı kararname ile Siirt Valiliğine atanmıştır.

 

Özdemir Çakacak ise Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı. Ayrıca Tepebaşı Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Osmaniye Valisi olarak atandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ ALİ FUAT ATİK'İN MASKE, FİZİKİ MESAFE ve HİJYEN DENETLEMESİ
VALİ ALİ FUAT ATİK'İN MASKE, FİZİKİ MESAFE ve HİJYEN DENETLEMESİ
Büyükşehir’den kadınlara psikolojik ve hukuksal destek
Büyükşehir’den kadınlara psikolojik ve hukuksal destek