PAÜ’de Hedef TEKNOFEST 2020’de 20 Takım ile Yer Almak

2019 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda finalleri gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST)’te 5 takım ile yer alan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ve Pamukkale Teknokent, bu yıl Gaziantep’te düzenlenecek olan TEKNOFEST 2020’de 20 takım ile yer almayı hedefliyor.

PAÜ’de Hedef TEKNOFEST 2020’de 20 Takım ile Yer Almak

TEKNOFEST’in ilk adımı olan Ön Tasarım Raporu (ÖTR) sonuçları açıklanmaya devam ediyor. PAÜ ve Pamukkale Teknokent’in desteklediği toplam 20 takımdan 17 takım, şu ana kadar açıklanan sonuçlar doğrultusunda ilk elemeyi başarı ile tamamladı. Bu yıl Gaziantep’te düzenlenecek olan TEKNOFEST 2020’de PAÜ ve Pamukkale Teknokent’in desteklediği Takımlar; Tarım, İnsanlık Yararına Teknoloji, İnsansız Su Altı Sistemleri, Roket, İnsansız Hava Aracı (İHA), Model Uydu, Biyoteknoloji-İnovasyon ve Akıllı Ulaşım Sistemleri kategorilerinde mücadele edecek.

Tarım Teknolojileri kategorisinde yarışacak olan Algan Takımı, bu yıl projeleri ile Türkiye’deki çay bahçelerinde çay toplama işini el gücünden çok otonom sisteme geçiş sağlayarak üretimdeki verimi arttırmayı hedefliyor.

Robotaksi Binek Otonom Araçlar ve Efficiency Challenge kategorilerinde yarışacak olan Atay Takımı, bu yıl, iki yeni araç ile geçen yıl elde ettiği başarıları bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

İnsansız Hava Aracı kategorisinde yarışacak olan Anka Ar-Ge Takımı, bu yıl uzaktan kontrol edilebilen, istenildiği zaman otonom uçuşa geçebilen, aynı zamanda uçuş esnasında tanımlanan noktalara istenilen yükleri bırakabilen ANKA 002 isimli projeleri ile TEKONFEST 2020’de yer alacak.

Model Uydu kategorisinde yarışacak olan Atlas Takımı, TEKNOFEST 2020’de gerçekçi uydu modeli ile Türksat tarafından belirlenen görevleri yerine getirecek.

Orta Kategori Roket Yarışmalarında mücadele edecek olan Caca Bey Roket Takımı, 2019 senesindeki kazanımlarının üzerine yeni araştırmalarını ilave edip, orta irtifa kategorisinde milli teknoloji hamlesine roketleri ile katkı sağlamayı hedefliyor.

İnsanlık Yararına Teknoloji kategorisinde yarışacak olan Çağın Takımı; ÇAĞIN adını verdikleri, gerektiğinde dik konuma getirilebilen, engelli bireylerin dış ortamda, her türlü

saraykoyhaber sarayköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP SARAYKÖY İLÇE BAŞKANLIĞINDAN 101. YIL MESAJI
CHP SARAYKÖY İLÇE BAŞKANLIĞINDAN 101. YIL MESAJI
MHP Sarayköy İlçe Başkanlığından 101. Yıl Mesajı
MHP Sarayköy İlçe Başkanlığından 101. Yıl Mesajı