BAŞKAN İLÇEYE GELMEYİN DEDİ

BAŞKAN İLÇEYE GELMEYİN DEDİ

2019 Aralık ayında Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan korona virüsü tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Türkiye’de artan vakaların ardından Denizli’de ilçe minibüslerinin bazılarını seferlerini durdurmaya başladı. Seferlerini durdurma kararı alan ilçelere son olarak Çameli Koop İlçe Minibüsleri katıldı. Çameli Koop İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararı ile geçici olarak 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren ikinci bir emre kadar seferlerinin durduralacağını açıkladı.

BAŞKANDAN ÇAMELİ’YE GELMEYİN ÇAĞRISI

Denizli'nin Çameli İlçesi'nin çok sevilen bir bölge olduğuna dikkat çeken belediye başkanı Cengiz Arslan tüm yurttaşlara seslenerek, corona virüsün tamamen etkisini kaybedinceye kadar ilçeye gelmemelerini istedi. Çameli'den özellikle Ortaca, Dalaman, Köyceğiz ve diğer illerden gelen Çameli’liler  bulunduğuna dikkat çeken başkan Arslan, bu sıkıntılı günleri atlatıncaya kadar evlerinden ayrılmamalarını ve ilçeye gelmemelerini istedi. 

Başkan Arslan zor günleri hep birlikte atlatmak istediklerini belirterek şunlara yer verdi; "İkinci evi olarak ilçemizi belirlemiş tüm yurttaşlarımızın, ülke olarak zor zamanlarda geçtiğimiz bugünlerde salgının yayılmasını önlemek ve sevdiklerimizi korumak için ilçemize gelmemeleri önemle rica olunur.Tekrar bir arada olabilmemiz için bugün ayrı kalmamız şart. Güzel günler yakın. Yeter ki kurallara uyalım. Evlerimizde kalalım. Sağlıklı günler geçirmek dileğiyle." 

DIŞARI ÇIKMAMAK İÇİN BİRBİRİMİZİ UYARALIM

İlçede bulunan vatandaşların çok acil İhtiyaçları dışında ilçe dışına çıkmamaları, virüsün bulaşmaması için çok büyük önem arz ettiğini dile getirdi. Başkan Arslan, "Ayrıca ilçemize zorunlu hallerden ilçe dışından gelen kişi ve kişilerin 14 gün kuralına uyarak evden çıkmamaları kendilerini gönüllü karantinaya almaları kendi ve toplum sağlığı için çok önemli olup mahallelerimizde dışarıdan gelen ve bu kurallara uymayanları lütfen uyaralım dikkate almayanları mahalle muhtarlarımıza ve yetkililere bildirelim" dedi. Sarayköy Haber 

sarayköy çameli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI