SAĞLIK BAKANI SÜRECİ DEĞERLENDİRDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, saat 13:30’da Bilim Kurulu ile gerçekleştirdiği toplantının ardından saatler 19:30’u gösterdiğinde ekran karşısına geçerek süreci değerlendirdi.

SAĞLIK BAKANI SÜRECİ DEĞERLENDİRDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın konuşmasının satır vbaşlıkları şu şekilde.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ekran karşısına geçerek verdiği bilgilere öncelikle Sağlık Personeline teşekkür ederek başladı. Ardından basına şefaf haberciliğinden dolayı teşekkürlerini iletti. Ardından şuana kadar yapılan test sonuçlarını paylaşarak hayatını kaybeden insanların yaşlı olduğunu ve çeşitli rahatsızlıklara sahip olduklarını açıkladı.

Konuşmasına devam eden Koca, bu yüzden uygulamaya giren 65 yaş kişilerin evlerinde durmaları gerektiğini, bu konuda tüm ülke olarak hasas olduuklarını ifade etti.

Koca ayrıca maske üreticilerinin bazılarının yurt dışına satış yapmak istediğini, bunların depolarına baskın yaparak uyardıklarını aktardı. Ayrıca bu firmalar ile görüşme yaparak ellerindeki ürünleri Türkiye’ye satmaları konusunda anlaştıklarını, anlaşma yapmayanları ise firmalarına el koyabileceklerini açıkladı.

Ayrıca en çok merak edilen konulardan birisi olan. Solunum cihazının yerli olarak üretime başlanacağının müjdesini verdi. Bu suüreçte ayrıca en çok konuşulan hastanelerde yeterli maske ve malzeme olmadığı gibi haberlerin gerçeği yansıtmadığını aktardı.

Ülkemize sabah saatlerinde ulaşan 1 Milyon kitin kullanıma başlanıldığını. Aşı çalışmalarına Türkiye Cumhuriyeti olarak destek verildiği bilgisini paylaştı.

Koca ayrıcaÜlkemiz bizler gibi durumu ciddiye almayıp gerekli önlemleri erkenden almayan ülkeler ile kıyaslanıyor. Bu kıyaslama rasyonel sonuçlara sahip değildir. Biz yakın ve uzak başka bir ülke gibi olmayacağız. Biz insanın yüce değerine inanan bir toplumuz. Can bizler için kutsaldır. Şimdi hayatın hesabını yapma zamanıdır dedi.

Son olarak Tedbirleri bizler tek tek uyguluyoruz. Mümkün olduğuna az temas kuruyoruz. Hayatlarımız bir birinden ayrılıyor ama 83 milyon birlikte yapıyoruz. Tek tek Hep Birlikte ifadesini kullandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Süreci en az zararla yöneten ülkeyiz"
Termal tabletlerle daha güvenli geçiş
Termal tabletlerle daha güvenli geçiş