BİR ASIRLIK GURUR...

BİR ASIRLIK GURUR...

100 yıl önce bugün ecdadımız Milli Mücadeleye katılarak Sarayköy'de destan yazdı. Bağımsızlık aşkı ile yanan Atalarımız düşmana karşı top yekün mücadele etti.

Bugün Atatürk Parkı önünde çelenk sunma töreni yapıldı. Törene, Sarayköy İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve eşi Esin Akhan Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, İlçe Emniyet Müdürü Osman Kutlu Balak, Siyasi parti ve Sivil Toplum örgütüm temsilcileri, Okul müdürleri İlçemizdeki okullardan öğrenci grupları katıldı.

Tören, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş'ın çelenk sunması ile başladı. Saygı duruuşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile devam etti.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Konuşmasında Ecdadımızın sergilediği mücadeleye dikkat çeken Özbaş," Ahmet Şükrü Efendi ve şanlı ecdadımızın önderliğinde yürütülen bu mücadelenin 100. yılını kutlayarak başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizin önünde saygı ile eğiliyorum." diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmanın ardından 'Sarayköy'ün Milli Mücadele'ye katılışı' konulu şiir, resim, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Belediye önünde gerçekleştirilen tören sonrasında protokol üyeleri, bağımsızlık uğruna canlarını ortaya koymuş kahraman şehitlerimizin kabristanları ziyaret edilerek dua edildi.

 

Sarayköy İlçe Kaymakamlığı Sarayköy Belediyesi Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SARAYKÖY'DE AMBULANS KAZASI
SARAYKÖY'DE AMBULANS KAZASI
DENİZLİ’DE TİCARETİN KÖKLERİ SAĞLAM
DENİZLİ’DE TİCARETİN KÖKLERİ SAĞLAM