SARAYKÖY’DE 100. YIL’A YAKIŞIR ETKİNLİK

"Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk

SARAYKÖY’DE 100. YIL’A YAKIŞIR ETKİNLİK

Bugün saat 14.00’da Sarayköy Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı dolayısıyla bisiklet turu düzenlendi.

Etkinliğe, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, okul müdürleri, Sarayköy’deki tüm liselerden öğrenciler, beden eğitimi öğretmenleri ve halktan katılım oldu.

Öğrenciler hazırlıklarını tamamladı...

Ekip Ana yolda ilerlerken emniyet güçleri ve jandarma ekipleri ekibin güvenliğini sağladılar...

İstasyon Caddesi...

Nermin Akça Sitesi... 

Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan,  Kaymakam adayı Kerim Meral

Sığma yolu girişi...

Sığma Mahallesi...

Ambulans ekipleri herhangi bir acil durum olursa acil müdahele edebilmek için orada yerini aldı.

Sığma mahallesi çıkış yolu...

Ekib’e Sarayköy İlçe Emniyet görevleri, Sarayköy ilçe Jandarma Komutanlığı görevlileri ve ambulans ekipleri tur boyunca eşlik etti. Ekip Sarayköy Kaymakamlığı önünden hareket ederek İstasyon caddesi, Efe meydanı, ana yol, Neriman Akça sitesi önünden Sığma’ya , daha sonra Babadağ yolu’ndan dönüp tekrar ana yoldan Kaymakamlık önüne geldi.

Sarayköy halkı, bu güzel etkinliğe alkışlarıyla destek oldular.

Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, "Biz bazı şeyleri bahane etmeye çok alışmışız.  Millet olarak bir şeyler bize çok zor geliyor ama bundan önceki ataların, kurucu meclisin, kurucu ruhun, hangi zorluklarla harekete geçtiğini hangi zorluklarla yol aldığını, yol katettiğini unutuyoruz. Bugün gençlerle birlikte farkındalık yaratmaya çalıştık. 100 yıl önceki ruhu, bir asır önceki ruhu başlangıç ruhunu, kocaman Anadoluyu  içine alan yangını ateşleyen kıvılcımı yaşatmaya çalıştık. Bugün Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kazım Karabekir Paşa, bu millete hizmet eden kim varsa Allah gani gani rahmet eylesin. Allah onlardan razı olsun dedi."

Bu güzel Etkinliği tertip ettikleri için Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya'ya, Sarayköy Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne, Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan'a, yol boyunca ekibe eşlik eden  Sarayköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne, Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığı'na, ambulans ekiplerine, geleceğin ümidi gençlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Sarayköy Kaymakamlığı Sarayköy Gençlik ve Spor Müdürlüğü Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sarayköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI