YOLUMUZ ESARET DEĞİL CESARET YOLU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca'nın 15 Mayıs Denizli Milli Mücadele Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

YOLUMUZ ESARET DEĞİL CESARET YOLU

Denizlimizin bugünün olduğu kadar geleceğine de ışık tutan, Anadolu'dan Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde başlayan Kurtuluş Mücadelesi’nde Denizli'nin adını onurlandıran kurtuluş kahramanlarımıza minnet borçluyuz. 15 Mayıs Denizli Milli Mücadele günü, hepimizin gurur ve onur günüdür.

15 Mayıs 1919'da Milli Mücadelemizin kahramanı Müftü Ahmet Hulusi'nin Denizli'de yaktığı meşale, Atatürk'ün izinden giden Denizli halkının kararlı ve geçit vermeyen tutumuyla elden ele taşınmış, Denizlimiz Milli Mücadelede en ön saflarda yerini almıştır. Yokluk ve yoksulluk bahanesine sığınmadan, büyük inanç ve özveriyle süren Kurtuluş Mücadelesinde "Silahımız olmayabilir. Topsuz, tüfeksiz olarak sapan taşlarıyla da düşmanın karşısına çıkacağız." diyerek esarete değil cesarete tutunarak işgalcilerin kentimize girmesini engelleyen Müftü Ahmet Hulisi'nin Mustafa Kemal Atatürk yolunda gitmesinin sonucundadır ki Denizlimize düşman kuvvetleri uğrayamamıştır.

Geçmişini bilmeyenin geleceği olmayacağından hareketle bize Kurtuluş Mücadelesi’ne katılma onurunu miras olarak bırakan Müftü Ahmet Hulusi ve Anadolu'nun isimsiz kahramanlarını minnetle ve şükranla anıyorum.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

Bu ülkenin çıkarını her şeyden üstün tutan idealist bir Atatürkçü olarak söz veriyorum: Onurlu bir direnişin evlatları olarak geleceğe tam bağımsız, laik ve demokratik bir ülke bırakmak için mücadele geleneğimizden vazgeçmeyeceğiz. Yolumuz esaretin değil cesaretin yolu olacak.

Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
İŞTE 1 HAZİRAN'DA UYGULANACAK KURALLAR
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI
DENİZLİ VE İLÇELERİNİ VURAN DON VE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI