Reklamı Geç

Türkiye’ye örnek olacak bu vefa 22 yıldır hiç bitmedi

Şırnak’ın Silopi ilçesinde Ercan Şahin Sınır Karakolu’na 30 Aralık 1996 yılında yapılan hain saldırı sonucu şehit olan Sarayköylü Hüseyin Kuş’u 22 yıldır silah arkadaşları yalnız bırakmıyor.

Türkiye’ye örnek olacak bu vefa 22 yıldır hiç bitmedi
Bu içerik 1447 kez okundu.

      Şırnak’ın Silopi ilçesinde Ercan Şahin Sınır Karakolu’na 30 Aralık 1996 yılında yapılan hain saldırı sonucu şehit olan Sarayköylü Hüseyin Kuş’u 22 yıldır silah arkadaşları yalnız bırakmıyor. Türkiye’ye örnek olan bu vefa, her yıl olduğu gibi bu yıl da devam etti. Şehit Hüseyin Kuş’un silah arkadaşları ile bir araya gelen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Türkiye’ye örnek olacak vefanın gelecek nesillere aktarılması için belgesel olarak hazırlanıp arşive ekleneceği sözünü verdi.

Bu yıl da silah arkadaşları şehit Hüseyin Kuş’u unutmadı ve ülkenin dört bir yanından kahraman arkadaşları için Sarayköy’de bir araya geldi. İlk olarak Hüseyin Kuş’un komutanları ve silah arkadaşları Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tarafından Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde ağırlandı. Kahvaltıya Şehit Hüseyin Kuş’un babası Osman Kuş, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Berkay Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Osman Kutlu Balak, o dönemde üsteğmen olan bölük komutanı ve şuanda Jandarma Kriminal Daire Başkanı görevindeki Mustafa Mercan, Şırnak Silopi eski Alay Komutanı emekli Albay Yasin Şahin, emekli Albay Ferhat Konyalı ve 75 silah arkadaşı eşleri ile birlikte katıldı.

22 YILLIK VEFA BELGESEL OLUYOR

Kahvaltıda hoş geldiniz konuşması yapan Belediye Başkanı Özbaş, “30 Aralık tıpkı Sarayköyümüzün Milli Mücadeleye Katılış tarihi olan 24 Mayıs gibi manidar bir tarihtir. Çünkü 30 Aralık 1996 tarihinde Hüseyin Kuş kardeşimiz şahadet mertebesine ulaştı. Önümüzdeki dönem Belediye Başkanlığı görevi bize nasip olursa Sarayköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak bu güzel birlikteliği tüm gelecek nesillere, Sarayköy tarihine ve şanlı tarihimize ekleyeceğimiz bir belgesel haline getireceğiz. Çünkü yurdun dört bir köşesinden şehit arkadaşınızın mevlidine katılmak için bu karda, kışta buraya kadar gelen sizler bu ülkeye önemli bir tarih yazdınız aslında. 22 yıldır bu tarihi yazmaya devam ediyorsunuz. Gelecek seneki buluşmamızda 30 Aralık 1996 tarihinde o kültürel yayınımızı tüm Türkiye’ye şanlı tarihimize hiç silinmemek üzere yazmak Sarayköy Belediye Başkanı olarak bizim, Sarayköy Belediyesi’nin ve Sarayköy halkının boynu borcu olsun” dedi.

“22 YIL ÖNCE BUGÜN ŞAHADET MERTEBESİNE UĞURLADIK”

Şehit Hüseyin Kuş’un o dönemde bölük komutanı olan Jandarma Kriminal Daire Başkanı Mustafa Mercan, “22 yıl önce Hüseyinimizi saat 10:15 gibi mevziden aldık. 22 yıl önce bugün şahadet mertebesine uğurladık. Bir çınarını Osman babaya veremedim ama o gün bugündür evlatları olarak yanına gelmeye çalışıyoruz. Acılarının milyonda birini paylaşmaya çalışıyoruz. 22 yıldır sürekli bu organizasyon devam ediyor ve edecek. Çünkü şehitlerimiz ailelerini ve vatanı bize emanet etti. İnşallah bizde şehit oluruz. Ailemizi ve vatanımızı bizden sonrakilere devredebiliriz. Allah razı olsun Sarayköy’den ve Sarayköy Belediyesi’nden güzel bir organizasyon oldu. Osman babam özellikle 22 yıldır hiç aksatmadan şehidimizi anmayı devam ediyor. Saygı ve hürmetlerimi babama atfediyorum” diye konuştu.

“22 YILDIR SÖNMEYEN BU ATEŞ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLSUN”

Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, “Zannetmeyin ki Türk ordusu tarihten bu yana yazdığı zaferleri giydiği kıyafetler, attığı silahlar, kullandığı tanklar, uçurduğu helikopterlerle bu zaferleri kazanıyor. Bu zaferleri içlerindeki vatan aşkı ruhu ile kazanıyor. Her Türk asker doğar, asker yaşar ve asker ölür. Şehitlerimiz bayrak uğruna, vatan uğruna can verdiler. Şehit kardeşimizin silah arkadaşları sizlerin 22 yıldır sönmeyen bu ateşi Türkiye’ye de örnek olsun” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
Sarayköy Bayrama Hazırlanıyor
51 proje Pamukkale için yarıştı
51 proje Pamukkale için yarıştı