Denizli yasta! Şehidimiz var! Abisi gaziydi kendisi şehit oldu, bir ocağa daha ateş düştü!

Denizli'ye acı haber Kuzey Irak'tan geldi. Töröristlerle girilen çatışmada 3 askerimiz şehit düşerken 4 askerimiz ise yaralandı. Şehit ateşinin biri ise Denizli'ye düştü. Tavaslı Uzman Çavuş Mehmet Serinkan'ın baba ocağına al bayraklar asılırken, gözü yaşlı sevenlerini şehidimizn evine akın etti.

Denizli yasta! Şehidimiz var!  Abisi gaziydi kendisi şehit oldu, bir ocağa daha ateş düştü!

 

Kuzey Irakta devam eden sıcak çetışmalara bir yenisi daha eklendi. Hain teröristler ile şanlı askerlerimiz arasında gerçekleşen sıcak temasta sızmaya çalışan teröristlere yönelik çatışma çıktı, çatışma sırasında 3 kahraman askerimiz şehit düşerken 4 askerimiz ise yaralandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Irak’ın Kuzeyinde 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekatları düzenlenmiştir. İlk belirlemelere göre 4 terörist etkisiz hale getirilmiştir" ifadeleri kullanılarak şehit haberimiz paylaşıldı. 

Şehit ateşinin biri ise Denizli'ye düştü. Hakkari Dağ Komanda Tugayı'nda Uzman Çavuş olarak görev yapmakta olan Mehmet Serinkan'ın acı haberi Tavas'ın Yoga Mahallesi'ndeki baba ocağına ulaşır ulaşmaz şehidimizn evine al bayraklar asıldı. Evli olduğu öğrenilen Serinkan'ın tüm sevenleri gözyaşları içinde evine akın etti. 

Şehidimin abisi Hüseyin Serinkan'ın ise 2016'da Suriye'nin El Bab bölgesinde çıkan çatışmada yaralanarak gazi olduğu öğrenildi. 

Bu şanlı tesadüf duyanların yüreğini burkarken, şehidimiziz ailesi yasta.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!