YAĞLI GÜREŞ HEYECANI BAŞLIYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi 24 Eylül Pazar günü 500 pehlivanın kıyasıya mücadele edeceği “Denizli Yağlı Güreşleri” düzenleyecek. Kırkpınar başpehlivanlarını Denizli’de ağırlayacaklarını belirten Başkan Osman Zolan ve Başkan Avni Örki, ücretsiz organizasyona tüm hemşehrilerini davet etti.

YAĞLI GÜREŞ HEYECANI BAŞLIYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi işbirliği ile muhteşem bir organizasyona imza atacak. Ata sporu yağlı pehlivan güreşleri “bir kez daha Denizli Yağlı Güreşleri” adıyla 24 Eylül 2023 Pazar günü Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi'nde (Albayrak Meydanı altı) düzenlenecek. Saat 10.00’da başlayacak ve gün boyu devam edecek Denizli Yağlı Güreşlerine Türkiye’nin önde gelen pehlivanları katılacak. Bu yıl düzenlenen 662. Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde altın kemer kazanan başpehlivan Yusuf Can Zeybek, Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Recep Kara, Fatih Atlı, Mehmet Yeşil Yeşil, Osman Aynur ve Mustafa Taş gibi altın kemerli başpehlivanlar başta olmak üzere 500 pehlivan şampiyon olabilmek için er meydanına çıkacak. Türk kültürünün en önemli geleneksel sporlarından biri olan yağlı güreş etkinliğine katılım ise ücretsiz olacak.

 

Başkan Zolan ve Başkan Örki’den davet

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki tüm hemşehrilerini 24 Eylül 2023 Pazar günü Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi'nde ücretsiz gerçekleştirilecekleri Denizli Yağlı Güreşlerine davet etti. Türk kültüründe büyük önemi bulunan ata sporu yağlı güreşleri yaşatmak için ilk kez geçen yıl düzenledikleri organizasyona vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Başkan Osman Zolan, “Ülkemizin en ünlü pehlivanları yine Denizli’mizde kıyasıya mücadele edecek. Gün boyu sürecek etkinliğimizde heyecanlı müsabakalar izleyeceğiz. Ben tüm hemşehrilerimi, güreşseverleri ve çevre illerimizden vatandaşlarımızı başpehlivanların kol bağlayacağı Denizli er meydanına davet ediyorum” dedi.

denizli denizlihaber denizligüncel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!