SARAYKÖY’DE DEV AÇILIŞ

Sarayköylülerin büyük beğenisini kazanan dev spor kompleksinin resmi açılışı binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır 100 yıllık dev spor tesisimiz hayırlı olsun” dedi

SARAYKÖY’DE DEV AÇILIŞ

 

.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 30 milyon lira, Sarayköy Belediyesi’nin 20 milyon lira ödenek çıkartarak toplamda 50 milyon liraya mal olan dev spor kompleksi ilçenin gözde projelerinden birisi haline geldi. Hizmete açıldığı günden bugüne 7’den 70’e yüzlerce kursiyeri bulunan dev tesisin içerisinde kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu, güreş, pilates, fitness salonu, kafeterya, tenis kortu, basketbol sahası, amfi tiyatro, çocuk oyun alanları ve park alanlarının bulunuyor.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın ilçe halkına söz verdiği vaatlerinden birisi olan Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu’nun resmi açılışı bugün yapıldı. Açılış törenine AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Şahit Tin, Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İlçe Kaymakamı Celalettin Cantürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve eşi ile binlerce vatandaş katıldı.

Açılış töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Törenin açılış konuşmasını Ahmet Necati Özbaş yaptı. Başkan Özbaş, “ Sarayköy son 10 yılda temel atma törenlerine, açılışlara çok alıştı. Ama bu bizim için yeterli değil. Daha çok işler yapacağız.Bugün hayallerimizi süsleyen spor kompleksimizin açılışını yapıyoruz. Hakikaten bir başka güzelliğe hem ev sahipliği hem de şahitlik ediyoruz. Bu tesisimizi 50 milyon liraya yaptık. Eski parayla 50 trilyona bitirdik. 30 milyonu Spor Toto Teşkilatından, 20 milyonu da Sarayköy Belediyemizin bütçesinden oluşuyor. Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır, 100 yıllık tesisimiz hayırlı olsun” dedi. Başkan

Özbaş konuşmasına şöyle devam etti;

Hedef: Türkiye ve dünya şampiyonluğu
“Sarayköy kültürde, sanatta, eğitimde marka şehir olacak dedik. Kültür Merkezimizi inşa ettik. Eğitimde zirve olacak dedik. Üniversitemizi yaptık. Sporda da vizyon olacak dedik bu tesisimizin açılışını yapıyoruz. Bu tesisi yaparken şunu hayal ettik. 1926’da Cumhuriyetten, Atamızdan bize emanet Sarayköy Spor Kulübümüz var. Gençlerimizden sevdikleri spor branşını öğrendikten sonra kulübümüzün lisanslı sporcusu olarak Türkiye şampiyonu hatta olimpiyat şampiyonluğu hedefinde olmalarını çok istiyoruz.

Devletimizin tüm imkânlarını aldık
10 yıl önce Sarayköy hak ettiğini alacak diye çıktığımız bu yolda başımız hiç öne eğilmedi. Devletimizin tüm imkanlarını kazanarak hep yukarılara çıktı. Bundan sonra da 10 yıl önce başlayan bu hizmet destanı artarak devam edecek. Şehrimizi 32 mahallesini de beraber daha da güzelleştireceğiz. Sizler bizim yanımızda olduğunuz sürece çalışmaya devam edeceğiz.

Emeği geçenlere teşekkür
Bu tesiste emeği geçen başka Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, önceki dönem Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na,şimdiki Gençlik ve Spor Bakanımız Osman AşkınBak’a, sayın Bakanımız Nihat Zeybekci’ye, milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ömer İlman’a, Kaykamamımız Celalettin Cantürk’e, tüm çalışma arkadaşlarıma ve desteklerini bizlerden eksik etmeyen Sarayköylü hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum.


“Sarayköy gençliğin ve sporun merkezi haline geldi
Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Üretimde ve sanayide marka kent olan Denizlimizin sporda da bir marka kent olması hep birlikte hedefimiz. Gençlerimize ve spora hizmet edecek çok kıymetli tesisler yapıldı ve hizmete girdi. Geleceğe yatırım, gençlerimize yatırımdır diyoruz. Sporun temelinde var olan birliğin, beraberliğin, dayanışma ruhunun burada gerçekleşmiş olması ve her zaman birlikte olmamız çok önemli. Sarayköy ilçemizde çok kıymetli. Başkanımızın gençlik ve spor faaliyetlerinde desteğini her zaman hissediyoruz. Büyük başarılara da imza atılmakta. Sarayköy ilçemiz bu tesislerle birlikte gençliğin ve sporun merkezi haline geldi. Yeni tesisin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Spordaki başarı listesinde Sarayköy üst sıralara çıkacak”
İlçenin spora olan yoğun ilgisiyle öne çıktığını belirten Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, “Bugün Sarayköy adına mutlu bir gün. Mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Sarayköy spora olan düşkünlüğüyle önemli bir yerde. Bugün açtığımız bu güzel tesisimiz ile spor alanındaki başarıda çok bahsedileceğimize inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sarayköy’ü Sarayköy yaptı
Sarayköy’ün 10 yıl içinde makûs talihinin değiştiğini ifade eden AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, “Bu muhteşem tesisin açılışına katılmak benim için ayrı bir mutluluk oldu. Tesis inanılmaz güzel, inanılmaz keyifli, yeri çok güzel. 10 yıldan bu yana Sarayköy’ün makûs talihini değiştiren Ahmet Başkanımıza gönülden teşekkür ediyorum. Bundan 20 yıl önce kadınlara yönelik bir dernekte üyeydim. Gelişmemiş bölgedeki çocuklarımızı alıp şehrin merkezine getirirdik. Sinema, tiyatro gibi çeşitle kültürel faaliyetlerde bulunurduk. Sarayköy bunlardan birisiydi.Bugünkü geldiğimiz noktada Sarayköy’de yok yok. Sarayköy’de 10 yıllık süreçte güzel hizmetleri sayesinde, Gençlik merkezinden tutun, tiyatro, sinema salonuna kadar kapalı pazar yerinden sosyo-kültürel alanlarına kadar, altyapısından üstyapısına kadar şehircilik anlamında çok büyük bir değişikliğe hizmet eden Ahmet Başkanımızı gönülden tebrik ediyorum. Belediye Başkanlarımız ile gurur duyuyoruz ama Ahmet Başkanımızdan bir ayrı gurur duyuyoruz. Gerçekten Sarayköy’ü Sarayköy yaptı” dedi. 

Sarayköy hak ettiğini almış oldu
Güzel tesislerin devamının geleceğini belirten Milletvekili Şahin Tin, “Ahmet Başkanım yaptıklarını, yapacaklarını anlattı. Hayallerimizi, gençlerimizin hayallerini karartmayalım. Burada Sarayköy yazıyor. Ancak 20 yıl önceye baktığımızda Saray gibi bir ilçemizin normalde bir köy gibi olduğunu,yapılan hizmetlerle, Ahmet Özbaş ile birlikte Saray yapıldığına şahit olduk. Gerçekten Sarayköy hak ettiğini almış oldu. Sarayköy’ün bundan sonra yapılacak her neyi varsa biz buradayız. Sizinle beraberiz. Gençlerimize daha güzel tesisler kazandırmak için ve sizlerin yaşam alanlarını daha rahatlatmak için her zaman hazırız” şeklinde konuştu.

Bir hizmet mücadelesi hayata geçti
Milletvekili Cahit Özkan, “Belediye Başkanına inanan, güvenen, gelecek ile ilgili umutları, heyecanları gözlerinde parlayan, ışıl ışıl bakışlarıyla Sarayköylü hemşehrilerimizin hizmet erlerine, hizmet sevdalılarına olan desteğini görüyoruz.Demek ki Sarayköyümüz gayretiyle, mücadelesiyle, ev ev, kapı kapı Sarayköylü hemşehrilerimizin gönüllerine giren Ahmet Necati Özbaş Başkanımızdan ziyadesiyle memnun. O bizi Ankara’da uyutmuyor. Derdi, sevdası, işi Sarayköy. Vatandaşlarımızın her derdiyle ilgili Ankara’ya geliyor. Tek tek hepsini takip ediyoruz. Bugün bir hizmet mücadelesinin hayata geçtiği eserlere tanık oluyoruz. 10 dönümlük alanda dev spor kompleksiSarayköyümüzün 7’den 70’e her ferdine hitap ediyor. Hayırlı olsun” dedi.

Hizmet destanlarımız daim olsun
Spor kompleksinin çok güzel olduğunu ifade eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Söze gerek yok. Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu’nun kendisi konuşuyor. Duyana konuşuyor. Denizli’de 2004 yılında böyle tesis yoktu. Gayret ettik çalıştık ve bu güzelliklere kavuştuk. Açılış yapmak kolay ama bu hale getirmek çok da kolay değil. Gençlerimizin doğru adresi, burası sporun merkezi. Çocuklarımıza bu kötü demek yerine doğru olanı ortaya koymak gerekiyor. Bu tesis de doğru örneklerden en güzeli. Sarayköy’de spor yaparak geleceğe çok güzel gençlik gelecek. Gelecekte bayrağı teslim edeceğimiz gençlerimiz bizlerden daha başarılı, daha güzel hizmetler edecek. Sarayköyümüze hayırlı uğurlu olsun. Hizmet destanlarımız daim olsun inşallah” diye konuştu.

Sarayköy kazandı
Sarayköy’ün hizmet belediyeciliği ile çok değiştiğini kaydeden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, “Eser konuşuyor. Duyanlara konuşuyor. Görenlere görünüyor. Bundan 15 sene önce Sarayköy’de çocuklar tenis oynayacaklar, artık tenis kortları olacak. ‘Sarayköy’ün her yerinde basketbol, halı sahalar olacak’ dendiğinde ‘hadi canım’ derlerdi. Bugün geldiğimiz noktada her şey gerçekleşiyor. Sadece bir asfalta ve kaldırıma razıyken alt yapısıyla, üst yapısıyla, doğal gaz, kültür merkeziyle artık buralarageldi belediyecilik. Sarayköy kazandı.Sarayköy kendine oy verdi” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri spor kompleksini gezdi, eğitim alan kursiyerleri ziyaret ederek başarılar diledi. Raketleri ellerine alan protokol üyeleri gençlerle tenis oynadı. Basketbol kursunda ise gençlerle topları potaya atmaya çalıştılar. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!