Başkan Özbaş, imkânsız denileni başardı

Başkan Özbaş, imkânsız denileni başardı

 

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, göreve geldikten sonra çehresini değiştirdiği Sakarya Mahallesi’ne önemli bir hizmet daha yaptı. Vatandaşların 10 yıl önce kanayan yarası su kesintisi ve kanalizasyon sıkıntısına neşter vuran Başkan Özbaş, altyapı sorununu çözdü ardından mahalle sakinleri “Gelmez” diye düşündükleri doğal gaza kavuştu.

Sarayköy’ün Sakarya Mahallesi Yıldıztepe mevkiinde yaşayan vatandaşlar, 10 yıl önce çeşmelerinden su akmadığı için bidonlarla taşıyarak sularını tedarik ediyordu. Kötü durumda olan altyapı nedeniyle kanalizasyon sorunları da yaşayan vatandaşlar hem susuz hem de kötü kokuya maruz bırakılıyordu.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilk aday olduğu 10 yıl önce mahallenin çeşmelerden su akacağının ve temiz bir altyapıya kavuşacağının sözünü verdi.

Başkan Özbaş, göreve gelir gelmez vaad ettiği hizmetleri hayata geçirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile güçlü bir altyapıya kavuşan Sakarya Mahallesi’nde 7/24 kesintisiz ve sağlıklı içme suyu temin edildi.

İçme suyunda ve altyapıdaki çalışmalar ile yüz güldüren hizmetlere kavuşan Sakarya Mahallesi’nde ve 'hizmetin ulaşması imkânsız' denilen Yıldıztepe mevkiinde, eskiden hayal dahi edilemeyen doğal gaz çalışması da başladı.

Kısa sürede tamamlanan çalışmaların ardından doğal gaz kullanımına başlayan vatandaşları Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, evlerinde ziyaret etti.

Hem ev hem de mahalle ziyaretleri gerçekleştiren Başkan Özbaş’a vatandaşlar hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK
10 yıl önce asli belediye hizmetlerinden bile mahrum bırakılan Yıldıztepe’ye söz verdikleri hizmetleri tek tek yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Özbaş, " Sakarya Mahallesi Yıldıztepe mevkiindeyiz. 10 yıl önce ilk kez Belediye Başkan Adayı olduğum dönemlerde vatandaşlarımız mahallelerine içme suyunun çıkmadığını, kanalizasyonun olmadığını, bir takım belediye hizmetlerinden faydalanamadıklarını, hizmet beklediklerini bizden talep etmişlerdi. Biz de o dönemlerde içme suyu, alt yapı sorunlarını çözeceğimizi, belediyenin tüm hizmetlerini hissettireceğimizin sözünü vermiştik. Çalışmalarını bitirdiğimiz altyapı çalışmalarımız ile vatandaşlarımızın su ve kanalizasyon sorununu ortadan kaldırdık. Sözümüzü tuttuk” dedi.

GELMEYECEĞİNİ DÜŞÜNDÜKLERİ DOĞAL GAZA KAVUŞTULAR
Başkan Özbaş, “Şimdi ise vatandaşlarımızın dört gözle beklediği ancak gelmeyeceğini düşündükleri doğal gazı ulaştırıyoruz. İlçemize 2017 yılında doğal gaz geldi ve ilçemizin merkezinde birçok yere dağıldı. Sonrada ilçemizin dışında kalan mahallerinden birisi olan Sakarya Mahallemize ve Yıldıztepe mevkiimize bu sene içerisinde söz verdiğimiz şekilde doğal gazı ulaştırdık. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Sarayköyümüze hizmet etmeye, onların hayatlarını kolaylaştırmaya, Sarayköy’ü vizyon projelerle buluşturmaya ve daha yukarılara çıkarmak için gayret sarf edeceğiz” diye konuştu.

“Olmaz diyorduk”
Önceden soba kullandıklarını artık doğal gaz konforuyla buluştuklarını belirten Dilek Baştürk, “İstasyona kadar sıcak su geldi, bu tarafa gelmez diyorlardı. Allah’a şükür ona da kavuştuk” diye konuştu.    

“Ahmet Özbaş sayesinde sorunlardan kurtulduk”
Doğduğundan bu yana Yıldıztepe’de oturduğunu belirten Coşkun Sinir, “Alt yapımız hiç yoktu. Kanalizasyonumuz taşıyordu. Kokudan, pislikten geçilmiyordu. Suyumuz akmıyordu. Ahmet Özbaş sayesinde bunlardan kurtulduk. Altyapı çalışmasıyla geçmişte yaşadığımız sorunlar kalmadı. Doğal gaz gelmez dediler. Şimdi doğal gaz kullanıyoruz. Doğuma büyüme buradayım. Ne başkanlar geldi, hiçbir faaliyet yoktu. Ahmet Başkanımızdan çok memnunuz. Şu anda her şeyimiz dört dörtlük oldu” diyerek konuştu.

“Sakarya Mahallesi’ne bir şey gelmez deniyordu”
Geçmiş dönemlerde su sorunu yaşadıklarını, şimdi hayal edemedikleri hizmetleri aldıklarını belirten Müşerref Sinir, “Eskiden suyumuzu itfaiye getiriyordu. Bidonlarımızla kuyruğa girerdik. Öyle su alabiliyorduk. Çok şükür şimdi su sorunumuz kalmadı. Sakarya Mahallesi’ne bir şey gelmez deniyordu ama şimdi doğal gaza kavuştuk. Çok şükür suyumuz akıyor, doğal gaz geldi” dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!