HONAZ’DA CAMİLER RAMAZAN AYI’NA HAZIRLANIYOR

HONAZ’DA CAMİLER RAMAZAN AYI’NA HAZIRLANIYOR


Honaz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 11 Mart’ta başlayacak Ramazan ayı öncesi ilçe genelindeki tüm camilerde temizlik çalışmaları başlattı.

Honaz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 11Mart’ta başlayacak Ramazan ayı öncesinde ilçe genelindeki 22 mahallede bulunan tüm camilerde bir program dâhilinde detaylı temizlik çalışması yaparak camileri Ramazan ayına hazırlıyor.

Periyodik bir şekilde camilerde temizlik ve dezenfekte çalışması yapan ekipler Ramazan ayı öncesi bu çalışmalarını hızlandırdı.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri camilerin süpürülmesi, tozların alınması, ayakkabılıkların ve merdivenlerin silinmesi, abdesthanelerin yıkanması gibi işleri detaylı bir şekilde gerçekleştiriyor. Camilerin iç temizliğinin yanı sıra Cami bahçeleri de süpürülüp yıkanarak cami cemaatinin kullanımına hazır hale getiriliyor.

“Vatandaşlarımız ibadetlerini gönül rahatlığı içerisinde yapsınlar”

İlçe halkının ibadetlerini huzurlu bir şekilde yapmaları için ilçe genelindeki tüm camilerde detaylı bir temizlik çalışması yapıldığını belirten Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “On bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayı yaklaşıyor. Vatandaşlarımızın ibadetlerini huzur içinde, sağlıklı ortamlarda yapmaları için ilçemiz genelinde sürdürdüğümüz temizlik ve dezenfekte çalışmalarını camilerimizde ve mescitlerimizde de belirli bir program dâhilinde gerçekleştiriyoruz. Her şeyin başı sağlık. Bu bilinçle tüm camilerimizin bahçeleri temizlenip yıkanıyor. Camilerimizin içlerinde de detaylı bir temizlik çalışması yapılarak sağlıklı hale getiriliyor. Vatandaşlarımız ibadethanelerimizi gönül rahatlığı içinde kullanabilirler. Bu vesile ile yaklaşmakta olan mübarek Ramazan Ayı’nın Honaz’ımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İlçede ki camilerde gerçekleştirilen temizlik çalışmalarının halk tarafından takdirle karşılandığını belirten Honaz İlçe Müftüsü Bünyamin Gölcü; "Honaz Belediyemiz her yıl olduğu gibi bu sene de ilçedeki tüm camilerimizi Ramazan ayı öncesi temizliyor. Bu güzel hizmetlerinden biz ve cemaatlerimiz çok memnunuz. Kurumumuz adına Honaz Belediye Başkanımız Yüksel Kepenek’e bu hizmeti için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Babadağ'da Unutulmaya Yüz Tutmuş Gelenekler Canlanıyor
Babadağ'da Unutulmaya Yüz Tutmuş Gelenekler Canlanıyor
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!