Reklamı Geç
script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-9506100484003570" crossorigin="anonymous">

Sarayköy Belediyesi atıl binayı çok amaçlı tesise dönüştürüyor

Sarayköy Belediyesi atıl binayı çok amaçlı tesise dönüştürüyor

 

Sarayköy Belediyesi, Duacılı Mahallesi’ndeki atıl binayı proje içerisine dâhil ederek çok amaçlı sosyal tesis yapımına başladı. Düğün, sünnet ve hayır yemeklerinde kullanılacak tesis için “Mahallenin büyük eksikliği tamamlandı” yorumunu yapan vatandaşlar hizmetten memnun olduklarını belirtti.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçenin dört bir köşesinde çalışmalarını sürdürüyor. Mahalle gezilerini çok sık gerçekleştiren Başkan Özbaş, ziyaretlerinde vatandaşların taleplerini birinci ağızdan dinliyor, talimat vererek taleplerin kısa sürede yerine getirilmesini sağlıyor.

Sarayköy’ün büyük mahallelerinden birisi olan Duacılı Mahallesi ziyaretinde de vatandaşlarla yaptığı istişare sonucunda ikinci bir tesisin yapılması talebini not etmişti. Vatandaşların istediğini hemen çözmek için harekete geçen Başkan Özbaş, önemli bir çalışmaya da imza attı.

Başkan Özbaş, uzun süredir mahallede atıl vaziyette duran binayı da proje içerisine dâhil ederek çok amaçlı tesis yapımını başlattı.

Atıl bina yapılacak tadilat sonucunda içerisinde yemek pişirme yeri, gelin odası ve tuvaletin yer aldığı bir binaya dönüştürülerek 500 metrekare alana inşa edilecek sosyal tesisin en önemli parçası haline getirilecek. Ayrıca sosyal tesis çevresinde bir oyun parkı da inşa edilecek.

Yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak çok amaçlı tesisi vatandaşlar düğün, nişan, mevlit gibi hayır yemeklerinde kullanacak.

Çalışmaların hızla devam ettiğini ve kısa sürede vatandaşların hizmetine açılacağını belirten Başkan Özbaş, “İlçe merkezimizde ne varsa Sarayköyümüzün 32 mahallesine de aynı hizmeti götürmek için hizmetlerimize devam ediyoruz. Bugüne kadar ilçemize 14 yeni kapalı pazar yeri ve çok amaçlı tesis yaparken var olan tesislerin ise tadilat, bakım ve genişletme çalışmalarını yaptık. Mahallelerimizde yaptığımız ziyaretlerde hemşehrilerimizle bir araya gelerek taleplerini dinleme fırsatı doğuyor. Böylelikle ihtiyaç ve isteklerine yanıt olacak çalışmalara hep birlikte imza atıyoruz. Duacılı Mahallemize de yapacak olduğumuz çok amaçlı sosyal tesisin hemşehrilerimize, mahallemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Duacılı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar ise yapılan çalışmadan duydukları memnuniyeti şöyle dile getirdi:

Mahalle Muhtarı Selim Güdücü:
Burası kravatçı olarak bilinen atıl bir yerdi. Burasıyla ilgili Ahmet Başkanımızdan talebimiz vardı. Çok sağ olsun o da talebimize karşılık verdi. Buranın yapımında büyük emeği var, teşekkür ederiz. Bizim mahallemiz Sarayköy’ün en büyük mahallelerinden bir tanesi. Yaz sezonunda düğünler birbirine denk geliyordu. Kapalı pazar yerimiz var ancak yetersiz geliyordu. Burası bizim için çok iyi oldu.

Bilal Yıldız:
İnanılmaz güzel oldu. Çünkü uzun zamandır kravatçı tesisleri olarak bildiğimiz yer. Çok kötüydü. Zaten İzmir-Denizli asfaltı üzerindeydi. Duacılımıza yeni bir yer kazandırıldığı için gerçekten Ahmet Necati Özbaş’a teşekkür ederim. Zaten uzun yıllardır köyümüz için her şeyi yapıyor Başkanım. Duacılı ile iç içe yaşayan insandır. Bu yapılan hizmetle mahallemizin büyük bir eksikliğini tamamlamış oldu.

Erdal Akbaş
Mahallemizin büyük bir ihtiyacı giderilmiş oldu. Çünkü iki düğün denk geldiğinde ne yapacağımızı bilmiyorduk. Şimdi bu sorun ortadan kalktı.

script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-9506100484003570" crossorigin="anonymous">
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!