Kayak merkezi açılamıyor, Ocak güneşi karları eritti!

Geçtiğimiz haftalarda 15 cm 'lik kar kalınlığına ulaşan Denizli Nikfer Kayak Merkezi bu sezon kapılarını kayak severlere açamadı. Kar kalınlığının 40 cm olduktan sonra kayak için kış turizmine açılacağı söylenilen merkez de geçtiğimiz günlerde sıcak seyreden hava sıcaklıkları mevcut karı da eritti. Beyaz örtünün neredeyse tamamı kalktı. Geçen sene ise 15 ocakta 50 cm kar kalınlığı ile sezon açılmıştı.

Kayak merkezi açılamıyor, Ocak güneşi karları eritti!

Yaklaşık 10 gün öncesinde Denizli'nin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı Denizli'nin kış turizminin kalbi olan Nikfer Bozdağ Kayak Merkezini beyaza bürümüş kar kalınlığı 15 cm olarak açıklanmıştı. 

Kış pikniği ve beyaz manzara için tesis kapılarını açmış telesiyez ve kayak için ise en az 40 cm kar kalınlığı beklentisi paylaşılmıştı. Bu günlerde sezonun açılması bekleniirken geçtiğimiz hafta yükselen gündüz sıcaklıkları kayak merkezindeki mevcut karın da erimesine sebep oldı ve beyaz örtünün neredeyse tamamı kalktı. 

2023 yılında ise sezon 15 Ocak'ta 50 cm kar kalınlığı ile kayakseverler ve kış turizmine açılmıştı. 

Hava tahmini yapan uzamanlara göre kayak merkezinin açılışı Şubat ayının ikinci haftasına kadar sarkabilir, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların Şubat ortasında normale döneceği bekleniyor. Ocak ayı sonuna kadar ise Denizli'de etkili bir yağış ve soğuk hava dalgası beklenmiyor. 

denizlihaber haberdenizli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!