Başkan Zolan'dan Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsuru olan basının milli birlik ve beraberliğin sağlanması adına da çok önemli bir vazifeye sahip olduğunu belirtti.

Başkan Zolan'dan Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

 

 

 

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, gazetecilerin hak mücadelesinde önemli bir dönüm noktası olarak 212 sayılı yasanın kabul edilmesiyle, 1961 yılından bu yana kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günüdolayısıyla bir mesaj yayımladı.Doğru, tarafsız, özgürve basın meslek ilkelerine uyan bir medyanın, toplumsal kalkınma ve gelişmedeki önemini vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Gazetecilik, büyük fedakârlık ve sorumluluk isteyen, aynı zamanda yer ve zaman gözetilmeden çok zor şartlar altında yapılan bir meslektir. Vatandaşlarımızın haber alma özgürlüğü için her şartta çalışan basın mensuplarımız bir yandan toplumumuzu aydınlatırken diğer yandan da halkımızın talep ve beklentilerini kaleme alarak önemli bir kamu görevini de yerine getirmektedir” ifadelerini kullandı.

 

Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsuru olan basının milli birlik ve beraberliğin sağlanması adına da çok önemli bir vazifeye sahip olduğunu belirten Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Görev ve sorumluluklarınıbasın meslek ilkeleri çerçevesinde yerine getiren medyamızın toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesine verdiği katkılar da takdire şayandır. Bu vesilelerle, şehrimizin tanıtımı, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişiminde bizlere destek olan, ayrıca hizmetlerimizi vatandaşlarımıza anında ulaştıran basın çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Halkımızın haber alma hakkı için fedakarca çalışan medya mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, ebediyete irtihal eden tüm basın çalışanlarımızı rahmetle anıyorum."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!