Büyükşehir’den Buldan’a yatırım yağmuru!

Büyükşehir’den Buldan’a yatırım yağmuru!

 

 

Başkan Zolan: “Buldan hak ettiği hizmetleri alıyor”

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Buldan ilçesinde yapımına başladıkları, içerisinde yeni otogar, gençlik ve kültür merkeziile sosyal tesis bulunan kompleksteincelemede bulundu. Göreve geldikleri ilk günden beri tüm ilçelerde vatandaşların ihtiyaçlarına yanıt vermek için gayret ettiklerini belirten Başkan Zolan, “Buldan hak ettiği hizmetleri alıyor” dedi.

 

Denizli’nin 19 ilçesi ve 616 mahallesinde yatırım ve hizmet seferberliğini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Buldan ilçesinde içerisinde yeni otogar, gençlik ve kültür merkezi ile sosyal tesis bulunan kompleks bir proje başlattı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Buldan ilçesinde hayata geçirecekleri yeni otogar, gençlik ve kültür merkezi ile sosyal tesis inşaatında incelemede bulundu. Başkan Osman Zolan’a Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, AK Parti Buldan İlçe Başkanı Naci Çomuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ali Aydın, Seval Gebeş ve Ömer Faruk Özer ile beraberindekiler eşlik etti.9 bin 245 metrekarelik alan inşa edilecek ve ilçeye uzun yıllar hizmet edecek kompleksprojeyi inceleyen Başkan Zolanburadayaptığı açıklamada Buldan’ın başta turizm olmak üzere tarımsal üretim ve tekstil sektöründe pek çok güzelliği içinde barındırdığına dikkati çekti.

 

Buldan’ın güzelliğine güzellik katacak

 

Buldan ilçesinin günümüz ihtiyaçlarına yanıt vermeyen, yıpranmış otogarı ile birlikte ilçe halkının talep ettiği gençlik ve kültür merkezinin çok işlevli bir bina olarak tasarlandığını kaydeden Başkan Zolan şunları söyledi: “Eski garajın olduğu yerde projemizi yaptık, ihalemizi gerçekleştirdik. Yer teslimini yaparak eski otogarımızın yıkımına başladık. Yıkımdan sonra temeli atacağız. İnşallah 1 yıl içerisinde inşaatı tamamlayıp hemşehrilerimizin kullanımına açacağız. Tesisimiz içerisinde yeni otogar, gençlik ve kültür merkezimiz ile sosyal tesis olacak. Burada çok fonksiyonel bir bina yapılacak. Buldan’ımızın merkezinde herkesin ulaşabileceği, tur otobüslerinin geleceği ve tekstil ürünlerinin de sunulabileceği mekanlar olacak. Buldan hak ettiği hizmetleri alıyor. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Otogar, gençlik ve kültür merkezi ile sosyal tesis

 

Buldan ilçe otogarı, gençlik ve kültür merkezi ile sosyal tesis 9.245 metrekarelik bir alana inşa edilecek. -2 kat bodrum, zemin ve birinci kat olmak üzere 4 katlı bir yapı olacak tesiste ilçe otogarı ve sosyal tesis birinci bodrum katta yer alacak. Zemin ve birinci katta inşa edilecek gençlik ve kültür merkezi içerisinde 572 kişilik konferans salonu, fuaye, sergi salonu, büfe, dinlenme odası ve çalışma salonu bulunacak.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!