Bakan Ersoy’dan bilim, kültür ve sanat merkezine tam not!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Büyükşehir Belediyesinin Denizli’ye kazandırdığı, Ege’nin en büyük bilim, kültür ve sanat merkezi olan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ni inceledi.

Bakan Ersoy’dan bilim, kültür ve sanat merkezine tam not!

Bir dizi program için Denizli’ye gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ege’nin en büyük bilim, kültür ve sanat merkezi olan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ni inceledi. Denizli Büyükşehir Belediyesinin kente kazandırdığı dev yatırımın inceleme gezisine, Bakan Ersoy’un yanı sıra Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve beraberindekiler eşlik etti. Başkan Zolan ilk olarak kongre merkezinin girişinde fotoğrafları bulunan Denizli Kayak Merkezi ve Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası yatırımlarını anlatarak, söz konusu tesislerin Denizli turizmine katkısından bahsetti.

 

Devasa salonlar

 

Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ni gezen Bakan Ersoy, 500, 1000 ve 2000 bin kişilik devasa salonları inceleyerek dev yatırıma hayran kaldı. Denizli’ye kazandırdıkları kültür ve turizm yatırımları dolayısıyla Başkan Zolan’a teşekkür eden Bakan Ersoy, kısa süre Fatma Yıldız Salonu’nda 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü hazırlıkları ile ilgili çalışmaları izledi. Tesis hakkında Bakan Ersoy’a bilgi veren Başkan Zolan, ziyaretin sonunda hediye takdim etti. Bakan Ersoy’u ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını kaydeden Başkan Zolan, tesisin kentin bilim, kültür ve sanat merkezi olduğunu işaret ederek, her gün düzenledikleri etkinliklere binlerce vatandaşın akın ettiğini anlattı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!