Reklamı Geç
script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-9506100484003570" crossorigin="anonymous">

Başkan Zolan’dan Cumhuriyet Yürüyüşü’ne davet / Denizli, Cumhuriyet Bayramı coşkusuna hazır

Denizli’yi Türk bayrağı ve Atatürk posterleri ile donatan Büyükşehir Belediyesi, 100. yıl coşkusunu Cumhuriyet Yürüyüşü ile taçlandıracak. Başkan Osman Zolan, tüm hemşehrilerini 29 Ekim Pazar günü saat 16.00’da Bayramyeri Meydanı ile 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı arasında düzenleyecekleri Cumhuriyet Yürüyüşü’ne davet etti.

Başkan Zolan’dan Cumhuriyet Yürüyüşü’ne davet / Denizli, Cumhuriyet Bayramı coşkusuna hazır

Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yıldönümü kutlamaları kapsamında spordan sanata, kültür buluşmalarından konferanslara, anma programlarından konserlere birçok etkinlik ve organizasyona imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentte bayram coşkusunun doyasıya yaşanması için tüm hazırlıklarını tamamladı. Ana cadde ve bulvarlar başta olmak üzere Denizli’nin birçok bölgesine binlerce Türk bayrağı asan Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehri kırmızı beyaz renklere bürüdü. Denizli Büyükşehir Belediyesi ayrıca Cumhuriyet'in kurucusuGazi Mustafa Kemal Atatürk’ün birbirinden özel fotoğraflarının yer aldığı posterleri de şehrin çeşitli yerlerine astı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 150 farklı fotoğrafından oluşan posterler vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. 

Denizlililer Cumhuriyet Yürüyüşü’ndebuluşacak

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının coşku içinde yapılacağı 29 Ekim Pazargünü saat 16.00’da onbinlerce Denizlili, Cumhuriyet Yürüyüşü’nde buluşacak. Denizli Valiliği ve Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği kortej, Bayramyeri Meydanı’ndan başlayacak. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda son bulacak kortej sonunda Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yıldönümü kutlanacak. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 100. yıldönümü coşkusunu hep birlikte yaşamak için tüm hemşehrileriniCumhuriyet Yürüyüşü’ne davet etti. Türk milletinin 100 yıl önce olduğu gibi bugün de aynı inanç, coşku ve heyecan ile vatanına ve ülkesine sahip çıktığını kaydeden Başkan Zolan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için kanını döken, canını veren tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımızıyürekten kutluyorum" dedi. 

100. yıl coşkusu farklı yaşanacak

Öte yandan, Denizli Büyükşehir Belediyesi 100. yıl coşkusunun doya doya yaşanması için kentte birçok ücretsiz etkinlik düzenliyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosunun hazırladığı “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Ata'mıza Saygı Konseri”bu akşam (27 Ekim Cuma) saat 20.00'da Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. “Son Yüzyılda Denizli’den Yüzler” adlı fotoğraf sergisi de bugün saat 17.30’da Turan Bahadır Sergi Salonu’nda ziyaretçilere kapılarını açacak. 

“100’de 100 Cumhuriyet”

28 Ekim Cumartesi saat 13.30’da ise, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda Editör Yusuf Genç ile Küratör İsmail Erdoğan’ın “100’de 100 Cumhuriyet” adlı fotoğraf sergisi Denizlililerin beğenisine sunulacak. Aynı gün akşam saat 20.30’da ise Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde Denizli Büyükşehir Belediyesinin hazırlayıp Alagöz Kültür Sanat Grubu’nun sunacağı “Destanların Dansı” adlı program sahne alacak.

100.YIL denizliaber cumhuriyet
script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-9506100484003570" crossorigin="anonymous">
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!
Babadağ Belediye Başkanı Kumral Kandili unutmadı!