Anne- Babalar dikkat! Denizli'de çocuklar arasında kanlı oyun!

Denizli ve çevredeki birçok ilde özellikle ilkokul ve ortaokul çağlarındaki çocukların arkadaş ortamında oynadığı kanlı para adı verilen oyun tehlike saçmaya devam ediyor. Metal para ile parmaklarını yaralayan çocuklar için tehlike arz eden oyundan öğretmenler de şikayetçi, işte oyunun detayları...

Anne- Babalar dikkat! Denizli'de çocuklar arasında kanlı oyun!

Sosyal medya kullanımının arttığı günümüzde birçok davranışta bu mecralardan örnek alınıyor. Özellikle ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukların da sıklıkla kullandığı sosyal platformlar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. 

Bunlara verilecek örneklerden biri de son zamanlarda Denizli ve ülke genelinde okul çağındaki çocuklar arasında popüler olan ve Tiktok mecrasından yayılan Kanlı Para isimli tuhaf oyun okulları ve velileri tedirgin ediyor. 

Soyal platformlardan öğrenilen oyun okullarda hızla yayılınca konuyla alakalı velilere bilgilendirme ve bilinçlendirme mesajları gönderildi. 

Tehlikeli oyun ise şu şekilde oynanıyor metal para havaya atıdıktan sonra elin tersi ile tutuluyor, ardından üç kez kanlı para denilerek masaya sert şekilde vuruluyor. Elin üst kısmında duran para yere düşerse ceza sistemi devreye giriyor ve parayı düşüren kişi elini yumruk yapıp masaya koyuyor ve diğer oyuncular parayı sert şekilde cezalı oyunucunun eklem yerlerine fırlatıyor, elde yaralanma tahribat hatta kemik deformasyonları bile oluşabilen oyun da cezanın daha acılı olması için ise metal paraların kenarları çekit pense gibi aletlerde girintili hale getiriliyor.

Hızla yayılan oyun sonrası cocuklar arasında deri ve kan yolu ile bulaşabilecek hastalıklar, deri ve kemik deformasyonu aynı zamanda da şiddete eğilim içeren psikolojik olarak kötü etkiler bırakan tehlikeli oyun konusunda veliler mesajla bilgilendirilerek uyarıldı.

Okullarda da öğretmenler konuya hassasiyet göstererek gerekli önlemleri almaya başladılar. 

Sosyal medya kullanımı konusunda ise küçük yaş gruplarının olumsuz etkilenmemesi adını aileler sıkça uyarılıyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Babadağ'da Unutulmaya Yüz Tutmuş Gelenekler Canlanıyor
Babadağ'da Unutulmaya Yüz Tutmuş Gelenekler Canlanıyor
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU PERSONELİN TÜM İZNİNİ İPTAL ETTİ!