Reklamı Geç
script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-9506100484003570" crossorigin="anonymous">

VALİMİZ SAYIN ÖMER FARUK COŞKUN GÖREVİNE BAŞLADI

10 Ağustos 2023 tarih ve 32275 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Denizli Valisi olarak atanan Valimiz Sayın Ömer Faruk Coşkun 16 Ağustos 2023 tarihinde görevine başladı.

VALİMİZ SAYIN ÖMER FARUK COŞKUN GÖREVİNE BAŞLADI

Valilik girişinde basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Valimiz Sayın Ömer Faruk Coşkun yaptığı açıklamada:

 “Saygıdeğer Hemşehrilerim,

Değerli Mesai Arkadaşlarım

Basınımızın Kıymetli Mensupları,

 

Öncelikle tüm Denizlili vatandaşlarımızı saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.

 

Bugün itibariyle görevime başlıyorum. Öncelikle şahsıma gösterdikleri teveccüh ve güvenden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya şükranlarımı arz ediyorum.

 

Kurtuluş meşalesinin yakıldığı, edebiyatın ve şiirin başkenti, kadim şehir Kahramanmaraş’tan siz Denizlili hemşehrilerime selam getirdim.

 

Bilindiği üzere Şubat ayında Kahramanmaraş merkezli depremlerle sarsıldık. Devletimiz aziz milletimiz ile birlikte ilk günden itibaren seferber oldu, deprem bölgesine yardıma koştu. Tüm kentlerimiz gibi Denizli’miz de destek ve yardımlarını bölgede yaşayan vatandaşlarımızdan esirgemedi. Yaşanan acının tarifi yok. Asil milletimiz, kardeşlik ve dayanışma ruhu ile birbiriyle kenetlenerek gönüllerde vücut buldu, yaraları sarmak için dört bir koldan yardıma koştu.

 

Bu vesileyle deprem felaketinde vefat eden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum.

Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın.

 

Değerli Basın Mensupları,

 

Denizli’de bugün ilk günümüz. Bismillah diyerek görevimize başlıyoruz. Şeyh Edebali’nin "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın." düsturu çalışmalarımızın esasını oluşturacaktır.

 

 

Vatandaş odaklı hizmet anlayışımızla tarih, kültür, turizm, sanayi, ticaret ve tarım kenti Denizli’mize hizmet etmek için hep birlikte canla başla çalışacağız inşallah. Denizli’mizde eğitimden sağlığa, tarımdan ulaşıma, ticaretten kültür-turizme, her alanda şehrimizi daha da ileriye taşıyabilmek, vatandaşlarımızın yaşam standardını yükseltmek için milletvekillerimiz tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, yerel yönetimlerimiz, üniversitemiz, meslek odalarımız, siyasi partilerimizin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarımız, basın mensuplarımız ve halkımızla güçlü bir uyum ve koordinasyon içinde görevimizi ifa edeceğimize yürekten inanıyorum.

 

Ülke ekonomisinde sanayisi, turizmi, tarımsal üretimi ve ihracatı ile önemli bir yere sahip olan ilimizde müteşebbis sanayicilerimiz ile birlikte sektörlerimizi büyütmek, yatırım, üretim, istihdam alanlarında yeni başarıları yakalamak için omuz omuza daha güçlü adımlar atmanın gayreti içerisinde olacağız.

 

Değerli Basın Mensupları,

 

İlimiz; her alanda sahip olduğu güçlü potansiyeli, üstün sosyal ve kültürel değerleri, verimli toprakları, çalışkan halkı, avantajlı konumu ile ülkemizin orta ve uzun vadeli hedeflerine ulaşmasına daha da büyük katkılar sağlayacaktır. Türkiye Yüzyılı’nda bu sürece katkı sağlayabilmek amacıyla tüm enerjimizi bu yönde harcayacağız.

 

Bu vesileyle Denizli’mize şimdiye kadar hizmet etmiş bütün Valililerimize ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. İlimizdeki huzur ve güven iklimini hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma temelinde yaşatmaya, kentimizin tüm varlıklarıyla daha güçlü yarınlara ulaşmasını sağlamaya hep birlikte gayret edeceğiz, dedi.

script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-9506100484003570" crossorigin="anonymous">
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Zolan’dan Baklan ilçesine ziyaret  “Baklan’ımız daha da güzel olacak”
Başkan Zolan’dan Baklan ilçesine ziyaret “Baklan’ımız daha da güzel olacak”
Hulusi Akar’dan, Başkan Zolan’a ziyaret
Hulusi Akar’dan, Başkan Zolan’a ziyaret