Reklamı Geç
script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-9506100484003570" crossorigin="anonymous">

BAŞKAN ZOLAN İLE HASAT BEREKETİ

Denizli Büyükşehir Belediyesinin tohum desteklemeleri kapsamında, 17 ilçede 700 çiftçinin toprakla buluşturduğu 94 ton nohuthasat edilmeye başlandı. Kadınlarla tarlada nohut yolup, çiftçilerle hasat bereketiyaşayan Başkan Osman Zolan, küçükken köyde nohut yolduğu günleri anımsayarak çocukluğunu yeniden yaşadığını söyledi.

BAŞKAN ZOLAN İLE HASAT BEREKETİ

Denizli Büyükşehir Belediyesinin tohum desteklemeleriyle,17 ilçede 700 çiftçinin 7.600 dekar alanda toprakla buluşturduğu toplam 94 ton nohut,hasat edilmeye başlandı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan bu kapsamda destek verdikleri nohut tohumlarını tarlalarına eken Tavaslıçiftçilerin hasadına katıldı. Başkan Zolan’a Tarım ve Orman İl Müdürü Şakir Çınar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer ve beraberindekiler eşlik etti. Tavas ilçesinin Çiftlikköy Mahallesi’nde Hüseyin Arzuman’ın tarlasını ziyaret eden Başkan Zolan, burada nohut hasadı yapan kadınlara kolaylıklar diledi. Hemşehrileriyle sohbet eden Başkan Zolan, daha sonra eldiven giyip kadınlarla birlikte bir süre nohut yoldu. Çiftçilerle hasat bereketinin mutluluğunu yaşayan Başkan Osman Zolan, küçükken köyde nohut yolduğu günleri anımsayarak çocukluğunu yeniden yaşadığını söyledi.

 

“Bugün emeğin karşılığını alma günü”

 

Denizli’de altyapı, üstyapı, yollar, köprüler, parklar, kültür merkezleri, spor alanları gibi sayısız projenin altına imza attıklarını kaydeden Başkan Zolan, “Büyükşehir ile birlikte kırsala da destek verebilme yetkimize ulaştık veçiftçimizin, üreticimizin, hayvancılıkla uğraşan insanlarımızın yanında olduk. Amacımız insanlarımızın daha fazla ve kaliteli üretmesi, daha fazla gelir elde etmesi ve bunun sonucunda da yaşadığı yerde mutlu ve huzurlu olmasıdır. Şu ana kadar üreten insanımıza yönelik 50’nin üzerinde proje gerçekleştirdik. Bunlardan biriside Denizli’de nohut üretiminin artırılmasıydı. Biliyorsunuz Denizli leblebinin başkenti. Ar-ge ile elde edilmiş nohut tohumlarınıçiftçilerimize vererek kuraklığa ve hastalıklara dayanıklı, kaliteli ve verimli ürün elde etmelerini amaçladık. Çiftçilerimiztohumları tarlalarıyla buluşturdu, emek verdi, terini akıttı ve hasat gününe ulaştı. Bugün emeğinkarşılığını alma günü. Hasat yapılırken bende çiftçilerimizin yanında olmak, yaptığımız projenin sonuçlarını görmek istedim” dedi.

 

“Bu gerçekten çok zor ve emek isteyen bir iş”

 

Köyde dünyaya geldiğini ve çocukluğunun köyde geçtiğini anlatan Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Uzun süre tarımın içinde bulundum, köyde çiftçilikle iştigal ettik. En çok tütün yetiştirdik ve onun ötesinde nohut da ürettik. Birçok hasatta nohut yoldum. Güneşin altında nohut yolmanın ne kadar zor olduğunu bilirim. Tarla çok sertse hasat daha da zordur. Elimize eldiven veya çorap giyernohutları öyle yolardık. Bugerçekten çok zor ve emek isteyen bir iş. İnşallah insanlarımız üretimlerinden mutlu olur ve kazançlarını arttırır. Çocukluğumu, o anları tekrar yaşayabilmek adına bugün nohut tarlasına geldik. Buradaki hanım kardeşlerimizle birlikte karınca kararınca nohut yolmaya destek vermeye çalıştım. Allah’ım yollarını açık etsin, ürünleri bereketli olsun. Yaptığımız projenin olumlu sonuçlarını görmekbizi ziyadesiyle mutlu ediyor. İnşallah üreten insanlarımıza yönelik daha güzel projeler yapmayı arzu ediyoruz.”

 

 

 

denizli osmanzolan denizlihaberler
script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-9506100484003570" crossorigin="anonymous">
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Zolan’dan Baklan ilçesine ziyaret  “Baklan’ımız daha da güzel olacak”
Başkan Zolan’dan Baklan ilçesine ziyaret “Baklan’ımız daha da güzel olacak”
Hulusi Akar’dan, Başkan Zolan’a ziyaret
Hulusi Akar’dan, Başkan Zolan’a ziyaret