Reklamı Geç
script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-9506100484003570" crossorigin="anonymous">

Sarayköy Belediyesi, Alevi-Bektaşi vatandaşlar için iftar sofrası kurdu!

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Alevi-Bektaşi vatandaşların önemli ibadetlerinden olan yas-ı muharrem orucunu bu yıl da unutmadı. Matem orucu tutan Alevi vatandaşlar için iftar yemeği düzenledi. Başkan Özbaş, “Değerlerimizi, kültürlerimizi yaşatmak en önemli görevimiz” dedi.

Sarayköy Belediyesi, Alevi-Bektaşi vatandaşlar için iftar sofrası kurdu!

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, yaptığı hizmetler ve projelerde gösterdiği titiz çalışmalar ile vatandaşların takdirini topluyor. Her yıl ilçede yaşayan Alevi vatandaşların önemli ibadetlerinden olan yas-ı muharrem orucunu unutmayan Başkan Özbaş, sosyal belediyecilik anlayışını bir kez daha gözler önüne serdi.

Başkan Özbaş, göreve geldiği 2014 yılından bu yana düzenlediği Muharrem ayı iftar yemeği geleneğini sürdürmeye devam ediyor. Bu yıl da geleneğin devam ettiği iftar yemeği programı Atatürk Mahallesi’nde düzenlendi. İftara Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, eşi Esin Özbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, ilçede ikamet eden tüm Alevi vatandaşlar katıldı.

Vatandaşların matem oruçlarını açmasının ardından Alevi dedesi tarafından dua edildi.

Okunan duaların ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Özbaş, “ Sizlerle birlikte bu gönül soframızda buluştuk. Hepimizin oruçları, ibadetleri kabul olsun. Göreve geldiğimizin 10. yılı içindeyiz artık. 2014-2023 tarihine kadar Muharrem iftarımızı hep bir arada geçirdik.10 yıldır birbirimizi hiç yalnız bırakmadık. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Muharrem ayı çok değerli, çok önemli bir ay. Bu ayın güzelliğinden Rabbim tüm insanlığın faydalanmasını nasip etsin. Hepimizi derinden yaralayan bu günlere kadar acısını, hatırasını yüreğimizde derinden hissettiğimiz kerbela olayı da bu ay içinde hâsıl oldu. Hz. Hüseyin efendimizi, kerbela şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle, saygıyla anıyorum. O günlerden ders çıkarmamız gerekiyor. O tür olayları, yanlış işleri, kavgayı, gürültüyü bir kenara bırakarak güzel huyları, güzel işleri, ahlakı şiar edinmemiz lazım. Sarayköy Belediye Başkanı olarak göreve geldiğimiz günden bu yana hep aynı şiarda birlik, beraberlik ve hoşgörü içinde hemhal olmaya çalıştım. Çalışmalarımıza her zaman bu şekilde devam edeceğiz. Ayrıca bizlere miras kalan bu önemli kültürlerimizi de nesilden nesile aktarmak, değerlerimizi yaşatmak da en önemli görevimiz olsun. Bu zamana kadar Pir Sultan Abdal’ın buyurduğu birlik sofrasında Hacı Bektaş Velî’nin dediği gibi “Bir olalım, iri olalım, diri olalım” babında kardeşlik içinde hep bu gönül soframızda buluştuk. Rabbim hep bu sofralarda buluşmayı nasip etsin” dedi.

İftar programı sonunda Alevi vatandaşlar, her sene önemli ibaretlerini hatırlayarak iftar yemeği düzenleyen Belediye Başkanı Özbaş’a teşekkür etti.

saraykoyhaber haberler
script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-9506100484003570" crossorigin="anonymous">
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sporun ve sporcunun dostu Başkan Zolan, Büyükşehirden futbol antrenörlerine jest
Sporun ve sporcunun dostu Başkan Zolan, Büyükşehirden futbol antrenörlerine jest
Başkan Özbaş, imkânsız denileni başardı
Başkan Özbaş, imkânsız denileni başardı