Sarayköy kurban pazarı en sakin günlerini yaşıyor!

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla beraber kurban pazarlarındaki hareketliliğin artması gerekirken Sarayköy'de kurban pazarında durum kötü. Alıcının olmadığını söyleyen besiciler kurbanların ve yemlerin pahalı olmasından şikayetçi.

Sarayköy kurban pazarı en sakin günlerini yaşıyor!

Kurban Bayramı'na sayılı günler kaldı. Sarayköy ve çevre ilçelerden kurban pazarına gelen vatandaşlar kurbanlıkların pahalı olması nedeniyle kurban satışı yapamamaktan şikayet etti. 

YEM ALDI BAŞINI GİTTİ, KURBAN FİYATLARI TAVAN YAPTI!

Sarayköy'ün Kumluca Mahallesi'nde küçük baş kurbanlık besiciliği yapan Ramazan Tüvlü ''Uzun yıllardan beri çocuklarımın ekmeğini çıkarmak için hayvancılıkla uğraşırım. Bu sene pandemininde etkisiyle birlikte vatandaşların alım gücü düştü. 4 günde 4 farklı kurban pazarı gezdim insanlar pahalı bulduğu için kurbanlıklarımı satamadım. Yem fiyatları almış başını gitmiş 60 TL'ye aldığımız yem şimdi olmuş 160 TL. 1 senedir bakıyorum ben bu hayvanlara toklu hayvanım 1 senede 2.5 TL'lik yem yiyiyor ben kârı geçtim yedirdiğim yemin parasını çıkarma peşindeyim.'' dedi.

SICAKTAN HAYVANLAR KÖPÜRÜYOR!

Sıcaklıkların yüksek seyrettiğini vurgulayan Tüvlü ''Hava sıcaklıkları gün içerisinde yükseliyor bizde malımızın başında bekliyoruz. Haliyle malımızda bizde sıcaktan etkileniyoruz. Güneşte kalmamak için çadır çektik, hayvanlar sıcaktan köpürüyor bende çeşmeden su doldurup yerleri suluyorum hayvanlar bir nebze olsun serinlesin diye. Bakalım artık arife günü ne olacak işler?'' ifadelerine yer verdi. 


denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI