Beşiktaş şampiyon oldu! Olan Sarayköylü vatandaşlara oldu!

İçileri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgede bu akşam oynanan şampiyonluk maçlarının ardından cadde, sokak ve meydanlarda kutlamalara izin verilmeyeceği bildirildi. Bu kapsamda Sarayköy İlçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından ilçenin en işlek sokaklarında çevirme yapıldı. Yasağa uymayan ve maske takmayan vatandaşlara muafiyet suçundan idari para cezası uygulandı.

Beşiktaş şampiyon oldu! Olan Sarayköylü vatandaşlara oldu!

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 17 günlük tam kapanmanın son günlerinde Süper Lig maçları oynandı. Şampiyonun belirleneceği maç öncesi İçişleri Bakanlığı tarafından ''Şampiyonluk Genelgesi'' yayımlandı. Genelgeye göre ''salgın hastalık nedeniyle tam kapanmanın olduğu günlerde, corona virüsü tedbirleri kapsamında şampiyonluk kutlaması için kalabalıkların cadde, sokak ve meydanlarda toplanmasına izin verilmemesi'' istendi.
Bu kapsamda Sarayköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçenin işlek cadde ve sokaklarında çevirme yapıldı. Bazı vatandaşların işe gittiği gözlemlenirken, keyfi olarak dışarı çıkan vatandaşlara evlerine dönme çağırısında bulunan polis ve bekçiler gelen bütün araçları durdurdular.
Maçın ardından alkol alan ve maske takmayan sürücülere Belediye önünde çevirme yapıldı. Ekipler tarafından maske takmamaktan ve sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında idari para cezası uygulandı. Gece saat 00:00'a kadar devam edilen çevirmede yaklaşık 50 araç durdurularak kontrol edildi. 

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!