SARAYKÖY'DE MAÇ İZLENİMLERİ
Av. Necati Emrah Bayrakçı

SARAYKÖY'DE MAÇ İZLENİMLERİ

Bu içerik 2547 kez okundu.
      Hafta sonu Sarayköy İlçe Stadyumunda oynanan Sarayköy 1926 Futbol Kulübü ile Kuşadası Spor Takımları arasındaki müsabakayı izlemek için Tribünde yerimi aldım. Hava şartları genel itibariyle iyi olsa da rüzgarlı bir havanın olması sıcaklığın bir hayli düşmesine sebebiyet verdi.
 
Maça gelince genel itibariyle tansiyon yüksekti. Skorda 1-2 Kuşadası lehine sonuçlandı. Ama bu müsabakada dikkatimi çeken maçtan daha çok Sigara içen tiryakilerin Püfür püfür sigaralarını içmeleri dumanını da biz pasif içicilerin çekmesiydi. İşin ilginç tarafı da uyarıda bulunduğumuz halde Genç arkadaşların ben içerim mantığıyla hareket etmesiydi.
 
5277 Sayılı Yasanın 2/4 Maddesi gereğince ''Açık havada yapılmasına rağmen her türlü spor ( futbol maçları, at yarışları yağlı güreş müsabakaları vs.) kültür, sanat ve eğlence faaliyetlerinin ( açık hava sinemaları, açık hava konserleri vs.) yapıldığı yerler ile bunların izleme yerleri ( stadyumlar, konser alanları, açık hava tiyatroları ) sigara kullanımının yasak olduğu yerler '' olarak belirtilmiştir.
 
Yani anlayacağınız Tribünde sigara içemezsiniz. İçerseniz Cezasında katlanırsınız. Buradan ilgililere sesleniyorum  ve göreve davet ediyorum Lütfen Sigara denetimini yapınız aksi takdirde görevi ihmalden sizde sorumlu olursunuz. 
 
Bu kişilerin beni yada sigara içmeyenleri zehirlemeye ne hakkı var. Burası spor alanı ister açık tribün olsun ister kapalı  içemezsiniz kanunen  yasak.
 
Sigara içmek isteyen için kanun koyucu özel sigara içme bölümü hazırlanmasını söylüyor.Burada sigaralarını içebilir kendilerini rahatlıkla zehirleyebilirler. Ancak bu da çocukların bu bölüme girmemeleri koşuluyla sağlanması gerektiği kanunda açık ve net. 
 
Kendini bilmeyen Genç Arkadaşım İçtiğin zehir ; sanki Nobel Ödülü almış edasıyla ciğerlerine dumanı çekiyorsun ya  vücudun yol su elektrik hatta kanser olarak sana bu yaptıklarını iade edecek. Benden söylemesi. 
 
Umarım gerekli denetimler ve tedbirler alınacaktır. İlgililerin bu konuda daha fazla özen göstereciğini ümit ediyorum.
 
Saygılar....
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasım Ayı Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı
Kasım Ayı Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı
YILDIZLAR MERKEZEFENDİ’DE ŞOV YAPTI
YILDIZLAR MERKEZEFENDİ’DE ŞOV YAPTI