SIĞMA ORTAOKULUNUN SANAT PROJESİ!

Avrupa Eğitim Topluluğu eTwinning portalında yapılan “Dünyanın En Ünlü 20 Tablosu/World’s 20 Most Famous Paints” projesindeki tablolardan, Degas’ın “Balerinler” ve Van Gogh’un “Yıldızlı Gece” eserlerini öğrenciler yeniden resmetti.

SIĞMA ORTAOKULUNUN SANAT PROJESİ!

Tasarımda kullanılan artık malzemeler “Balerinler” tablosunda ,öğrencilerin kendi yaptıkları pastel boyalar ise “Yıldızlı Gece” tablosunda kullanıldı. Sarayköy Sığma Ortaokulu öğretmenlerinden Gülsen KAYACIK bu projenin çocukları görsel sanatlar dersine daha çok motive ettiğini ve sanatsal çalışmaların pandemi döneminde çocuklara psikososyal bir destek olduğunu açıkladı.

Gülsen KAYACIK: “Hem yüz yüze hem uzaktan eğitim sürecine girdiğimiz 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminde tüm yaşanan aksaklıklara rağmen öğrencilerimiz azimle çalışarak projeye emek verdiler. Başta öğrencilerim olmak üzere destekleri ile bizim yanımızda olan ailelerimize teşekkürlerimi sunarım. Bunun yanında okulumuzun imkanlarını bizim için kullanan değerli müdürüm Ali Uğur DİLBAZ’a ve müdür yardımcım Mehmet Caner CANİBEY’e ayrıca teşekkürlerimi iletirim. Sanatın her zaman yolumuzda bizimle yer alması umuduyla çıktığım bu yolda bir başka sanat projesinde buluşmak üzere” dedi.denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI