Denizli'de uyuşturucu operasyonu! 33 kişi gözaltına alındı!

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince vatandaşları zehirleyen uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon gerçekleşti. Yapılan operasyonlarda 33 şüpheli yakalandı.

Denizli'de uyuşturucu operasyonu! 33 kişi gözaltına alındı!

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ''

12.04.2021-19.04.2021 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; İlimiz genelinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı değerlendirilen şahıslar ile uyuşturucu madde kullanan şahısların yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen çalışmalarda; bir ikamette uyuşturucu madde bulundurulduğu ve satışının yapıldığı şeklinde istihbarı bilgiler alınması üzerine düzenlenen operasyonda; (5) şüpheli şahıs yakalanmış, şahısların üzerlerinde ve ikamette yapılan aramada; operasyon esnasında yakalanmamak için banyo gideri içerisine döküldüğü anlaşılan ve görevlilerce elektrik süpürgesi yardımı ile çekilen 70 gram Kannabinoid Maddesi ve Uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen 2025 TL nakit para ele geçirilmiştir.

Adli makamlara Uyuşturucu Madde Kullanmak suçundan sevk edilen (5) şüpheli şahıstan (1) şüpheli şahıs TUTUKLANMIŞTIR.

2-12.04.2021-19.04.2021 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; İlimiz genelinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı değerlendirilen şahıslar ile uyuşturucu madde kullanan şahısların yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen çalışmalarda; Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağına uymayarak aracı ile trafiğe çıkarak uyuşturucu madde sattığı tespit edilen (1) şüpheli şahıs yakalanmış, şüpheli şahsın üzerinde ve aracında yapılan aramalarda aracın radyo kısmının içerisine zulalanmış, satışa hazır vaziyette muhtelif cins ve miktarlarda Uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. Yakalanan (1) şüpheli şahıs hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan adli işlem yapılmıştır.

İlimiz genelinde 12.04.2021-19.04.2021 tarihleri arasında uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen şahısların yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda toplam (33) şüpheli şahıs yakalanmış, haklarında uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan adli makamlara sevk edilen toplam (16) şüpheli şahıs TUTUKLANMIŞTIR.

Yapılan operasyon ve aramalarda;

- Yarım kilogram esrar maddesi,

- Muhtelif cins ve miktarlarda satışa hazır vaziyette uyuşturucu madde

- Uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen 2.025 TL para,

- 1 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, tabancalara ait 8 adet mermi

- 1 adet hassas terazi, ele geçirilmiştir.'' ifadelerine yer verildi.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI