Sarayköy'de mağdur olan çiftçi isyan etti!

Sarayköy’de uzun yıllardan beri çiftçilikte uğraşan Murat Kızıl geçtiğimiz ay erik tarlasına don vurması sonucu zarar ettiğini iddia etti. Erik bahçesine sigorta yaptıran Kızıl sigortadan aldığı cevapla şoka uğradı.

Sarayköy'de mağdur olan çiftçi isyan etti!

Sarayköy'de uzun yıllardan beri Sarayköy Cumhuriyet Mahallesinde bulunan tarlasında erik yetiştiren Murat Kızıl bu sene tarlaya don vurmasının ardından mağdur oldu.
Geçtiğimiz Ocak ayında bir sigorta şirketine tarlasını ağaç başına 60 kg olarak sigortalatan Murat Kızıl'ın erik bahçesine geçtiğimiz mart ayında don vurdu.
Don vurmasının ardından ağaçlarda erik kalmayınca Kızıl tarlasını sigortalattığı sigorta şirketinin yolunu tuttu.
Sigorta şirketi tarafından tarlasına ekspertiz gönderilen Kızıl ekspertizin ağaç başına 5 kilo vardır sözü ile hezimete uğradı.
Yetkilileri arayan çiftçi bir cevap alamadığını iddia etti.
Murat Kızıl yaptığı açıklamada ''Geçtiğimiz Ocak ayında 250 ağaç bulunan tarlamı sigorta şirketine her ağaç başına 60 kg olarak sigortalattım. Mart ayında don vurunca bende gittim mağduriyetimi dile getirdim. Bunun üzerine tarlaya ekspertiz geldi ve senin bu ağaçlarında 5 kg eriğin var dedi. Bende ne diyeceğimi şaşırdım 60 kilogram olarak sigortalattığım eriğim nasıl 5 kg 'ye düştü. Nereye gitti bu 55 kg? Ben mağdur oldum diğer çiftçi arkadaşlarım mağdur olmasın bu işin peşini bırakmayacağım emeğimim karşılığını almak istiyorum'' diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI