İl Sağlık Müdürü'nden uyarı geldi! Gençlerde vaka sayısı artıyor!

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda koronavirüs hastalığının son dönemde gençlerde bulaş oranının arttığına dikkat çekip maske, mesafe ve hijyen kurallarına daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı. '' ifadelerine yer verdi.

İl Sağlık Müdürü'nden uyarı geldi! Gençlerde vaka sayısı artıyor!

Ülkemizde son dönemde vaka sayılarındaki artışa dikkat eçen Berna Öztürk Denizli'de ve ülkemizde son dönemde gençlerde koronavirüs bulaş oranının arttığına dikkat çekti. Berna Öztürk yaptığı paylaşımda ''

Sevgili Denizli’liler,
Covid ile mücadelede 1 yıldan uzun bir süreyi geride bıraktık. Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde ve Denizli’mizde de yoğun bir mücadele yaşıyoruz. Bu süreçte elbetteki yorulan sadece sağlık çalışanları olmadı. Esnafımız, Sanayicimiz, Evlerinde uzun süre kapalı kalan büyüklerimiz, Okula gidemeyen çocuklarımız. Elbette hep birlikte yorulduk. Çok basit 3 kural söyledik; Maske, Mesafe, Hijyen. Bir süredir devam eden kontrollü sosyal yaşamı hala kavrayamamış vatandaşlarımıza sağlık çalışanlarının bir mesajı var; Lütfen önce kendinizi sonra sevdiklerinizi koruyun, kapalı ortamlarda toplu halde bir araya gelmeyin, açık havaya güvenip maskelerinizi çıkarmayın. Özellikle gençlerimizde virüs daha fazla görülmeye başlandı, biraz daha dayanın, Corona virüs bizden daha güçlü değil. Biz sağlık çalışanlarının emeklerini boşa çıkarmayın, yorgunuz ama yılgın değiliz. Haydi Denizli tedbirlere uyalım, sıramız geldikçe aşımızı yaptıralım. Örnek ve Sağlıklı Şehir olalım. Cumanız mübarek, günleriniz sağlıklı olsun. '' ifadelerine yer verdi.
denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
Yüzme Havuzlarından Kaynaklanan Enfeksiyonlara Dikkat!
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI