Mesleki Eğitimde Markalaşma Atağında İkinci Tasarım Tescil Belgesi Alındı!

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2019 yılında Meslek Liseleri Markalaşıyor projesi kapsamında yürütülen çalışmalarla, il genelindeki mesleki eğitim okulları tarafından geçtiğimiz günlerde bir ürün için Tasarım Tescil Belgesi ve bir ürün için de Marka Patent’i alınmıştı.

Mesleki Eğitimde Markalaşma Atağında İkinci Tasarım Tescil Belgesi Alındı!

2019 yılında hayata geçirilen markalaşma, inovatif girişimcilik çalışmalarında alınan patent ve tescil belgelerine bir yenisi daha eklendi.

Son olarak Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından tasarlanan maske ile siperliğin bir arada olduğu, genişliği renkli lastik ve cırt cırt bantla ayarlanabilen tasarım, Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillendi.

İlimizde mesleki eğitim alanında ikinci “Tasarım Tescil Belgesi” alan Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesinin başarısına dikkan çeken İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici "Okulumuz pandemi sürecinde ortaya çıkan öncelikli ihtiyaçların kullanımında kolaylık ve pratikliği öne çıkaran bir tasarım yaptı. Yaptıkları tasarımla sağlık sektöründen tutun günlük yaşantımızda da halkımızın rahatlıkla kullanabilceği bir ürün ortaya çıkardılar. Yaptıkları tasarım ile Türk Patent Kurumu'ndan tescil belgesi almaya hak kazanan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Meslek liselerimizin her biri elimizde bulunan ayrı bir değer. Mesleki eğitim her devirde altın değerindedir. Her zaman değerine değer katar. Şuna yürekten inanıyorum ki; mesleki eğitim okullarımızdaki her bir öğretmenimiz ve öğrencimiz ülke sanayimizin lokomotifidir.” dedi.

denizli güncel haber saraykoy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN “24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin Kurban Bayramı Mesajı!
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin Kurban Bayramı Mesajı!